ovalı
burak

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde

  • Dolar 3.7751
  • Euro 4.6249
  • GR ALTIN 161.55
  • ÇEYREK 264.25

Bem-Bir-Sen 2018 Yılı İbrahim Keresteci Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Mürsel Turbay, bu milletin mayasında zulme ve küfre karşı dik durmak olduğunu belirterek, "Millet olarak dik durduk, zalime ve haine fırsat vermedik. Biz bir ve kardeş oldukça, kim ne yaparsa yapsın bir önemi yok" dedi.

Bem-Bir-Sen 2018 Yılı İbrahim Keresteci Basın Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bem-Bir-Sen 24. kuruluş yıldönümü ve 8. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri Töreni bu yıl Diyarbakır’da gerçekleştirildi. Gecede, göreve giderken trafik kazasında yaşamını yitiren Bem-Bir-Sen’in eski Genel Sekreteri İbrahim Keresteci adına hazırlanan basın ödülleri sahiplerine verildi.

İstiklal Marşı ve Ulu Cami İmamı Hidayet Yılmaz’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, çok sayıda Diyarbakır protokol mensubu, STK temsilcileri, Bem-Bir-Sen tarafından kurulan Uluslararası Emek Hareketi (ICLM) üyesi 25 ülkeden 60 konfederasyon ve sendika başkanı ve basın mensupları katıldı.

"Bu milletin mayasında zulme ve küfre karşı dik durmak vardır"

Kum sanatçısı Ömer Faruk Elmas tarafından merhum İbrahim Keresteci’nin resmedilmesinin ardından kürsüye gelen Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, İbrahim Keresteci’nin liyakatı, dürüstlüğü, azim ve gayreti ile bütün mücadele arkadaşlarının ve emekçilerin takdirini kazanmış bir isim olduğunu söyledi. Turbay, "Onunla yol yürümüş olmaktan, emek ve ekmek mücadelesi vermiş olmaktan her zaman iftihar ettim. Rabbim mekanını firdevs, makamını ali eylesin. Bu vesileyle; sendikal mücadelede emeği ve gayretiyle bütün sendikalarımızın iftiharı olmuş, Kudüs şairimiz merhum Mehmet Akif İnan’ı da rahmet ve şükranla anıyoruz. Anadolu’nun var olma mücadelesinde her birinin emeği ve alın teri var. Rabbim emeklerini zayi etmesin" dedi.

"Basın ödülleri etkinliğimizi bu yıl Diyarbakır’da, tarihin ve medeniyetin beşiği sayılan, lakin medeniyet izimizi silmek isteyenlerin hedefinde olan bu ilimizde yapmaya karar verdik" diyen Turbay şunları söyledi:

"Bu kadim kenti savaş alanına çevirmek isteyenler ve onlara taşeronluk yapanlar bu topraklardan umudu, sevgiyi, kardeşlik ve barışı çalmak istediler. Yüzyıllardır her inanca, her kökenden insana bağrını açan bu toprakları, kardeş kanıyla sulamak istediler. Hamdolsun ki; bu milletin mayasında zulme ve küfre karşı dik durmak vardır. Millet olarak dik durduk, zalime ve haine fırsat vermedik. Dün terörle bizi esir almak isteyenler, etrafımızda oluşturmaya çalıştıkları terör koridorlarıyla sonuç alacaklarını sanıyorlar. Biz bir ve kardeş oldukça, kim ne yaparsa yapsın bir önemi yok."

"Diyarbakır’ın kardeş şehri olacaksa bu Kudüs olur"

Sözlerine merhum İbrahim Keresteci ve Memur-Sen’in kurucusu merhum Mehmet Akif İnan’ı anarak başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Dışilişkiler Başkanı Mehmet Mehdi Eker de tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, "Onlarca ülkeden Diyarbakır’a gelen konfederasyon ve sendika başkanları var şu an aramızda. Şehirlerin televizyonlar ve medya yoluyla tanıtıldığı son kırk yıl içerisinde bu kadim kent maalesef terörle boğuşuyor. Bu yüzden insanlar Diyarbakır’ın güzelliklerini, hazinesini, evrensel değerlerini, medeniyetlere beşiklik etmiş olduğunu bilemediler" dedi. Eker’in "Diyarbakır’ı eğer yeryüzündeki kadim şehirlerle eşleştireceksek ve ona bir kardeş şehir arayacaksak kardeş Kudüs olur" ifadesi katılımcılardan büyük alkış aldı.

"638 yılında Kudüs fethedildi. Bir yıl sonra yani 639 yılında Diyarbakır fethedildi" diyen Eker, "1917’den bu yana Kudüs hep gözyaşı döktü. Bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve inisiyatifinde Birleşmiş Milletler ve dünya kamuoyu Kudüs’ün haklı davasını tekrar haykırmakta ve inşallah haykırmaya da devam edecektir" şeklinde konuştu.

Eker sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bizim mimarimiz teşhirci ve buyurgan bir mimari değildir. Bizim mimarimizi zengin ile fakirin bir arada yaşayabildiği, herkesin herkesi sevdiği, herkesin herkese saygı duyduğu bir şehir hayatına ve yaşam felsefesine sahiptir. Diyarbakır’ın bu anlamda tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir hususiyeti, bir tarihi vardır. Bu zenginlik bu tür etkinliklerle daha ileri noktaya taşınacaktır. Bem-Bir-Sen özellikle şehir merkezindeki insanlarla, belediye çalışanları ve il özel idare çalışanlarının içinde yer aldığı bir sendika. Bem-Bir-Sen’in felsefesini paylaştığı Memur-Sen ideolojik sendikacılık zihniyetinin dışında evrensel değerlerin hayata geçirilmesini ve çalışma hayatına yansıtılmasını öngören bir konfederasyondur. Ayrıştırma ve çatışma kültürünü değil bilakis bütün değerlerimizi besleyen, yaşatan ve bunu yaygınlaştıran çalışma anlayışı için mücadele eden bir konfederasyon olmuştur."

"Diyarbakır’ın doğru anlaşılmasına katkı sağlayacaktır"

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise Bem-Bir-Sen’in kuruluş yıl dönümü ve İbrahim Keresteci adına düzenlenen basın ödülleri törenine ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Ülkemizin birlik ve beraberliğiyle önce 2023, 2053 ve 2071’e doğru yaptığı büyük yürüyüşünde Diyarbakır bugün bu büyük yürüyüşe zenginlik katan, huzur ve güven sağlayan; bilginin, hikmetin, inancın ve medeniyet geçmişinin çok özel bir kentidir. Huzur ve güvenin sağlanması, Diyarbakır’ın doğru anlaşılmasına, Diyarbakır’ın doğru tanınmasına çok büyük katkı sağlayacaktır" dedi.

Vali Güzeloğlu, "Hakkı temsil eden, Hakk’a hizmet eden ve bu doğrultuda dik duruşuyla ve imanıyla bu tavrı sergileyen herkesin bu yürüyüşe katkısı ve emeği vardır. Bizler sendikacılıkta hak kavramıyla başlayan, ülkenin bütününe dönük kapsayıcı, kucaklayıcı, temel değerleri zenginleştirici bir bakışı savunan ve ülkenin birlik ve beraberliğine herhangi bir saldırı olursa dimdik ayakta duran bir büyük camia olarak Memur-Sen’i, özelde de Bem-Bir-Sen’i kutluyor ve varlıklarından büyük mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Basın Ödülleri sahiplerini buldu

Konuşmaların ardından ödüle layık görülen gazetecilere ve kurumların temsilcilerine ödülleri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mehdi Eker, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Başkan Yardımcıları Levent Uslu, Medeni Sevinç, Gürkan Alper ve Recayi Karslı tarafından verildi.

Ödül alan gazeteciler ise şöyle:

Yazılı basın:

Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı

Habertürk Gazetesi Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Abdülkadir Selvi

İstiklal Gazetesi Ankara Temsilcisi Seyfi Uzunkök

Milat Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Serdar Arseven

Milli Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz

Milli Gazete İstihbarat Şefi Ahmet Açıkay

Posta Gazetesi Yazar Nedim Şener

Diriliş Postası Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erem Şentürk

Sabah Gazetesi Muhabir Nazif Karaman

Star Gazetesi Muhabir Kemal Gümüş

Türkiye Gazetesi Haber Müdürü İsmail Sonsuz

Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan

Yeni Akit Gazetesi Muhabir Resul Ekrem Şahan

Yeni Şafak Gazetesi Muhabir Kıymet Sezer Güngör

Yenişafak Gazetesi Ankara Haber Müdürü Hüseyin Likoğlu

Takvim Gazetesi Yazar Bülent Erandaç

Televizyon:

ATV / A Haber Ankara Haber Koordinatörü Fatih Atik

A Haber Kadraj Program Sunucusu Zeynep Bayramoğlu

Akit TV Ankara Temsilcisi Fatin Dağıstanlı

Beyaz TV Program yapımcısı Türker Akıncı

CNN Türk Muhabiri Fulya Öztürk

HaberTürk TV Habertürk Genel Müdürü Veyis Ateş

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet

TGRT Haber Genel Yayın Yönetmeni Ercan Seki

TRT Haber Kanal Koordinatörü Yahya Bostan

TRT Haber TRT Bölge Müdürü Hamit Yaz

TV Net Program Yapımcısı Merve Şebnem Oruç

NTV Haber Editörü Sunucusu Ahmet Karpat

Ülke TV Haber Koordinatörü Mustafa Güngör

Ajans:

Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürü Erdem Gültekin

Anadolu Ajansı Çalışma Hayatı Muhabiri Özcan Yıldırım

İLKHA Haber Müdürü Mahmut İrtem

İhlas Medya Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar

İnternet medyası:

Haber7.com Yayın Koordinatörü Osman Ateşli

Yenişafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik

Sabah İnternet Genel Yayın Yönetmeni İsa Tatlıcan

Timetürk Sorumlu Yazıişleri Müdürü Ahmet Can Karahasanoğlu

Bilgi Çağı Haber Analiz sitesi stratejisti Abdullah Çiftçi

Radyo:

TRT Radyo Haber Program Yapımcıları Mahpeyker Aksu Sancar, Ahmet Sancar

TRT Radyo Haber Program Yapımcıları Şafak Ceylan Hakkı İlnur Çevik

Radyo Hayat İmtiyaz Sahibi Abdulvahap Bilge

Radyo Ses Prodüksiyon Müdürü Nural Karadağ.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 17 11 3 3 13 36
2 Galatasaray 17 11 2 4 15 35
3 Fenerbahçe 17 9 6 2 14 33
4 Beşiktaş 17 8 6 3 13 30
5 Kayserispor 17 8 6 3 7 30
6 Göztepe 17 9 3 5 4 30
7 Trabzonspor 17 8 5 4 5 29
8 Demir Grup Sivasspor 17 8 2 7 -4 26
9 Bursaspor 17 7 4 6 9 25
10 Yeni Malatyaspor 17 6 4 7 -3 22
11 Kasımpaşa 17 5 4 8 -6 19
12 Akhisar Bld. Genç. 17 5 4 8 -8 19
13 Aytemiz Alanyaspor 17 5 3 9 -5 18
14 Osmanlıspor FK 17 5 2 10 -8 17
15 Antalyaspor 17 4 5 8 -12 17
16 Atiker Konyaspor 17 4 3 10 -7 15
17 Gençlerbirliği 17 3 5 9 -12 14
18 Karabükspor 17 2 3 12 -15 9
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 MKE Ankaragücü 17 10 4 3 12 34
2 Ümraniyespor 17 9 5 3 9 32
3 Çaykur Rizespor 17 9 4 4 11 31
4 Giresunspor 17 8 6 3 10 30
5 Adanaspor 17 7 5 5 -3 26
6 Boluspor 17 7 3 7 4 24
7 Erzurum BB 17 6 6 5 0 24
8 Balıkesirspor 17 7 5 5 4 23
9 Vartaş Elazığspor 17 6 5 6 2 23
10 İstanbulspor 17 6 5 6 1 23
11 Gazisehir Gaziantep FK 17 4 8 5 4 20
12 Altınordu 17 5 5 7 -1 20
13 Adana Demirspor 17 5 5 7 -3 20
14 Samsunspor 17 4 7 6 -6 19
15 Eskişehirspor 17 5 6 6 4 18
16 Denizlispor 17 3 5 9 -11 14
17 Manisaspor 17 6 2 9 -6 11
18 Gaziantepspor 17 1 4 12 -31 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 17 12 2 3 27 38
2 Sivas Belediyespor 17 11 5 1 20 38
3 Hatayspor 17 12 2 3 18 38
4 Afjet Afyonspor 17 11 5 1 15 38
5 Keçiörengücü 17 10 2 5 24 32
6 Sancaktepe Belediyespor 17 9 5 3 12 32
7 İnegölspor 17 8 5 4 1 29
8 Sarıyer 17 7 3 7 3 24
9 Tokatspor 17 6 6 5 -3 24
10 Kastamonuspor 17 7 2 8 5 23
11 Amed Sportif 17 5 5 7 -1 20
12 Etimesgut Belediyespor 17 5 4 8 -4 19
13 Eyüpspor 17 5 3 9 -10 18
14 Bodrumspor 17 4 4 9 -10 16
15 Bucaspor 17 4 4 9 -7 13
16 Tuzlaspor 17 4 1 12 -15 13
17 Kocaeli Birlik Spor 17 2 2 13 -23 5
18 Mersin İdmanyurdu 17 1 0 16 -52 -9
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 17 11 3 3 18 36
2 Altay 17 9 5 3 12 32
3 Bandırmaspor 17 10 2 5 9 32
4 Bugsaşspor 17 9 4 4 13 31
5 Sakaryaspor 17 8 6 3 10 30
6 Sanliurfaspor 17 9 3 5 9 30
7 Hacettepe Spor 17 7 7 3 13 28
8 Kırklarelispor 17 7 5 5 3 26
9 Niğde Belediyespor 17 7 5 5 0 26
10 Zonguldak Kömürspor 17 6 5 6 -4 23
11 Konya Anadolu Selçukspor 17 5 6 6 -5 21
12 Pendikspor 17 5 5 7 -2 20
13 Fatih Karagümrük 17 5 2 10 -7 17
14 Fethiyespor 17 3 6 8 -10 15
15 Kahramanmaraşspor 17 3 5 9 -13 14
16 Karşıyaka 17 3 8 6 -6 11
17 Nazilli Belediyespor 17 2 4 11 -22 10
18 Silivrispor 17 1 5 11 -18 8
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık