gokçe san
OVALI

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde

  • Dolar 4.7073
  • Euro 5.5003
  • GR ALTIN 197.15
  • ÇEYREK 323.53

Gastronomi şehri Hatay’da yöresel yemek yarışması

Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanlığında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Liselerarası ‘Hatay yöresi yöresel ana yemek yarışması’ düzenlendi.

Gastronomi şehri Hatay’da yöresel yemek yarışması

Gastronomi şehri Hatay’da yöresel yemek yarışması

HATAY (İHA) - Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanlığında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Liselerarası ‘Hatay yöresi yöresel ana yemek yarışması’ düzenlendi.

Yarışma kapsamında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 3’er ekip ile Antakya Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 ekip yarışmaya katıldı.

Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yemek yarışmasında öğrenciler hünerlerini gösterirken, jüri üyeliğini ise Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) Genel Başkanı Gökhan Tufan, Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri ile Arsuz Kaymakamı Musa Sarı yaptı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan Hatay yöresi yöresel ana yemekleri yarışırken, yemeklerin lezzetlerinin yanı sıra sunumları da göz doldurdu.
Türkiye’nin birçok yerinde bu tür yarışmaları yaptıklarını belirten TAŞPAKON Genel Başkanı Gökhan Tufan, amaçlarının yöresel lezzetlerin öne çıkarılması ve global manada da bütün dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Yarışmanın hem öğrencilere ve gastronomi şehri Hatay’ın tanıtımına katkı sağladığını ifade eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, festivaller şehri haline gelen Arsuz’da daha büyük yarışmaları yapmaya planladıklarını ve bu sayede öğrencilerin de önünün açılacağını söyledi.

Yöresel yemeklerin yapıldığı yarışmayı tuzlu yoğurtlu kabak dolması ile Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken, kağıt kebabı ile Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, ayran çorbası eşliğinde içli köfte yemeği ile Antakya Nimet Fari Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Yarışma sonunda Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, MKÜ Turizm Otelcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Duygu Babant, Arsuz ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Kurtar, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun ile Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi.

Haber Videosu


HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 34 24 3 7 42 75
2 Fenerbahçe 34 21 9 4 42 72
3 İstanbul Başakşehir 34 22 6 6 28 72
4 Beşiktaş 34 21 8 5 39 71
5 Trabzonspor 34 15 10 9 12 55
6 Göztepe 34 13 10 11 -1 49
7 Demir Grup Sivasspor 34 14 7 13 -8 49
8 Kasımpaşa 34 13 7 14 -1 46
9 Kayserispor 34 12 8 14 -11 44
10 Yeni Malatyaspor 34 11 10 13 -7 43
11 Akhisarspor 34 11 9 14 -9 42
12 Aytemiz Alanyaspor 34 11 7 16 -4 40
13 Bursaspor 34 11 6 17 -5 39
14 Antalyaspor 34 10 8 16 -19 38
15 Atiker Konyaspor 34 9 9 16 -4 36
16 Osmanlıspor FK 34 8 9 17 -11 33
17 Gençlerbirliği 34 8 9 17 -17 33
18 Karabükspor 34 3 3 28 -66 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Kocaeli Birlik Spor 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 34 10 6 18 -16 36
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık