ovalı
burak

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde

  • Dolar 3.8685
  • Euro 4.5492
  • GR ALTIN 156.22
  • ÇEYREK 255.49

Gastronomi şehri Hatay’da yöresel yemek yarışması

Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanlığında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Liselerarası ‘Hatay yöresi yöresel ana yemek yarışması’ düzenlendi.

Gastronomi şehri Hatay’da yöresel yemek yarışması

Gastronomi şehri Hatay’da yöresel yemek yarışması

HATAY (İHA) - Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanlığında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Liselerarası ‘Hatay yöresi yöresel ana yemek yarışması’ düzenlendi.

Yarışma kapsamında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 3’er ekip ile Antakya Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 ekip yarışmaya katıldı.

Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yemek yarışmasında öğrenciler hünerlerini gösterirken, jüri üyeliğini ise Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) Genel Başkanı Gökhan Tufan, Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri ile Arsuz Kaymakamı Musa Sarı yaptı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan Hatay yöresi yöresel ana yemekleri yarışırken, yemeklerin lezzetlerinin yanı sıra sunumları da göz doldurdu.
Türkiye’nin birçok yerinde bu tür yarışmaları yaptıklarını belirten TAŞPAKON Genel Başkanı Gökhan Tufan, amaçlarının yöresel lezzetlerin öne çıkarılması ve global manada da bütün dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Yarışmanın hem öğrencilere ve gastronomi şehri Hatay’ın tanıtımına katkı sağladığını ifade eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, festivaller şehri haline gelen Arsuz’da daha büyük yarışmaları yapmaya planladıklarını ve bu sayede öğrencilerin de önünün açılacağını söyledi.

Yöresel yemeklerin yapıldığı yarışmayı tuzlu yoğurtlu kabak dolması ile Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken, kağıt kebabı ile Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, ayran çorbası eşliğinde içli köfte yemeği ile Antakya Nimet Fari Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Yarışma sonunda Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, MKÜ Turizm Otelcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Duygu Babant, Arsuz ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Kurtar, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun ile Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi.

Haber Videosu


HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 İstanbul Başakşehir 15 9 3 3 9 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Beşiktaş 15 7 6 2 10 27
5 Kayserispor 15 7 6 2 6 27
6 Göztepe 15 8 3 4 5 27
7 Trabzonspor 15 7 4 4 4 25
8 Bursaspor 15 7 3 5 10 24
9 Demir Grup Sivasspor 15 7 1 7 -5 22
10 Akhisar Bld. Genç. 15 5 4 6 -5 19
11 Kasımpaşa 15 5 3 7 -5 18
12 Aytemiz Alanyaspor 15 5 2 8 -3 17
13 Yeni Malatyaspor 15 4 4 7 -5 16
14 Osmanlıspor FK 15 4 2 9 -5 14
15 Atiker Konyaspor 15 4 2 9 -6 14
16 Antalyaspor 15 3 5 7 -11 14
17 Gençlerbirliği 15 3 3 9 -12 12
18 Karabükspor 15 2 2 11 -13 8
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 MKE Ankaragücü 15 9 4 2 10 31
2 Ümraniyespor 15 8 5 2 11 29
3 Giresunspor 15 7 6 2 9 27
4 Çaykur Rizespor 15 7 4 4 6 25
5 Balıkesirspor 16 7 5 4 6 23
6 İstanbulspor 15 6 4 5 2 22
7 Adanaspor 15 6 4 5 -4 22
8 Gazisehir Gaziantep FK 16 4 8 4 5 20
9 Vartaş Elazığspor 15 5 5 5 2 20
10 Boluspor 15 6 2 7 1 20
11 Altınordu 15 5 4 6 0 19
12 Eskişehirspor 15 5 6 4 8 18
13 Erzurum BB 15 4 6 5 -2 18
14 Adana Demirspor 15 4 4 7 -4 16
15 Samsunspor 15 3 7 5 -5 16
16 Denizlispor 15 3 3 9 -11 12
17 Manisaspor 15 5 2 8 -5 8
18 Gaziantepspor 15 1 3 11 -29 3
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 16 12 2 2 28 38
2 Sivas Belediyespor 16 11 4 1 20 37
3 Hatayspor 16 12 1 3 18 37
4 Afjet Afyonspor 16 11 4 1 15 37
5 Keçiörengücü 16 9 2 5 23 29
6 Sancaktepe Belediyespor 16 8 5 3 10 29
7 İnegölspor 16 8 4 4 1 28
8 Kastamonuspor 16 7 2 7 6 23
9 Tokatspor 16 6 5 5 -3 23
10 Sarıyer 16 6 3 7 1 21
11 Amed Sportif 16 5 4 7 -1 19
12 Etimesgut Belediyespor 16 4 4 8 -7 16
13 Eyüpspor 16 4 3 9 -11 15
14 Bucaspor 16 4 4 8 -4 13
15 Bodrumspor 16 3 4 9 -11 13
16 Tuzlaspor 16 4 1 11 -13 13
17 Kocaeli Birlik Spor 16 2 2 12 -22 5
18 Mersin İdmanyurdu 16 1 0 15 -50 -6
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 16 11 3 2 20 36
2 Sakaryaspor 16 8 6 2 13 30
3 Sanliurfaspor 16 9 3 4 10 30
4 Altay 16 8 5 3 10 29
5 Bandırmaspor 16 9 2 5 6 29
6 Bugsaşspor 16 8 4 4 10 28
7 Hacettepe Spor 16 7 6 3 13 27
8 Kırklarelispor 16 7 4 5 3 25
9 Niğde Belediyespor 16 6 5 5 -1 23
10 Zonguldak Kömürspor 16 6 4 6 -4 22
11 Pendikspor 16 5 5 6 -1 20
12 Konya Anadolu Selçukspor 16 5 5 6 -5 20
13 Fethiyespor 16 3 6 7 -7 15
14 Fatih Karagümrük 16 4 2 10 -8 14
15 Kahramanmaraşspor 16 2 5 9 -14 11
16 Karşıyaka 16 3 7 6 -6 10
17 Nazilli Belediyespor 16 2 3 11 -22 9
18 Silivrispor 16 1 5 10 -17 8
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık