zeno
OVALI

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde

  • Dolar 3.7972
  • Euro 4.6624
  • GR ALTIN 161.82
  • ÇEYREK 265.21

Gastronomi Şehri Hatayda Yöresel Yemek Yarışması

Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanlığında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Liselerarası ‘Hatay yöresi yöresel ana yemek yarışması’ düzenlendi.

Gastronomi Şehri Hatayda Yöresel Yemek Yarışması

Yarışma kapsamında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 3’er ekip ile Antakya Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 ekip yarışmaya katıldı.

Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yemek yarışmasında öğrenciler hünerlerini gösterirken, jüri üyeliğini ise Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) Genel Başkanı Gökhan Tufan, Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri ile Arsuz Kaymakamı Musa Sarı yaptı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan Hatay yöresi yöresel ana yemekleri yarışırken, yemeklerin lezzetlerinin yanı sıra sunumları da göz doldurdu.

Türkiye’nin birçok yerinde bu tür yarışmaları yaptıklarını belirten TAŞPAKON Genel Başkanı Gökhan Tufan, amaçlarının yöresel lezzetlerin öne çıkarılması ve global manada da bütün dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Yarışmanın hem öğrencilere ve gastronomi şehri Hatay’ın tanıtımına katkı sağladığını ifade eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, festivaller şehri haline gelen Arsuz’da daha büyük yarışmaları yapmaya planladıklarını ve bu sayede öğrencilerin de önünün açılacağını söyledi.

Yöresel yemeklerin yapıldığı yarışmayı tuzlu yoğurtlu kabak dolması ile Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken, kağıt kebabı ile Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, ayran çorbası eşliğinde içli köfte yemeği ile Antakya Nimet Fari Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Yarışma sonunda Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, MKÜ Turizm Otelcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Duygu Babant, Arsuz ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Kurtar, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun ile Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 22 14 4 4 20 46
2 Galatasaray 22 14 2 6 20 44
3 Fenerbahçe 22 12 8 2 20 44
4 Beşiktaş 22 11 8 3 20 41
5 Kayserispor 22 9 8 5 5 35
6 Demir Grup Sivasspor 22 10 4 8 -3 34
7 Trabzonspor 22 8 9 5 4 33
8 Göztepe 22 9 6 7 0 33
9 Kasımpaşa 22 8 5 9 -3 29
10 Yeni Malatyaspor 22 7 7 8 -4 28
11 Bursaspor 22 7 6 9 3 27
12 Akhisar Bld. Genç. 22 7 6 9 -6 27
13 Gençlerbirliği 22 6 7 9 -6 25
14 Antalyaspor 22 6 6 10 -13 24
15 Atiker Konyaspor 22 5 6 11 -7 21
16 Aytemiz Alanyaspor 22 6 3 13 -9 21
17 Osmanlıspor FK 22 5 4 13 -12 19
18 Karabükspor 22 3 3 16 -29 12
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 23 13 5 5 17 44
2 Ümraniyespor 22 12 5 5 16 41
3 MKE Ankaragücü 23 11 7 5 10 40
4 Altınordu 23 10 6 7 7 36
5 Gazisehir Gaziantep FK 22 9 8 5 18 35
6 İstanbulspor 22 10 5 7 3 35
7 Boluspor 22 10 3 9 8 33
8 Vartaş Elazığspor 22 8 7 7 3 31
9 Giresunspor 22 8 7 7 3 31
10 Balıkesirspor 23 9 6 8 2 30
11 Adanaspor 22 8 6 8 -8 30
12 Erzurum BB 22 7 8 7 1 29
13 Samsunspor 23 6 10 7 -6 28
14 Eskişehirspor 22 8 6 8 7 27
15 Adana Demirspor 22 6 6 10 -5 24
16 Denizlispor 22 5 5 12 -11 20
17 Manisaspor 22 7 2 13 -13 14
18 Gaziantepspor 23 1 4 18 -52 4
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 23 17 2 4 33 53
2 Afjet Afyonspor 23 15 6 2 27 51
3 Hatayspor 23 15 4 4 25 49
4 Sivas Belediyespor 23 13 7 3 20 46
5 Keçiörengücü 23 13 4 6 30 43
6 İnegölspor 23 12 7 4 9 43
7 Sancaktepe Belediyespor 23 11 8 4 14 41
8 Sarıyer 23 11 3 9 7 36
9 Kastamonuspor 23 10 3 10 7 33
10 Tokatspor 23 8 7 8 -6 31
11 Etimesgut Belediyespor 23 8 5 10 -4 29
12 Eyüpspor 23 7 4 12 -12 25
13 Amed Sportif 23 7 6 10 -2 24
14 Bucaspor 23 6 5 12 -11 20
15 Tuzlaspor 23 5 4 14 -16 19
16 Bodrumspor 23 4 6 13 -18 18
17 Kocaeli Birlik Spor 23 2 3 18 -32 6
18 Mersin İdmanyurdu 23 1 0 22 -71 -18
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 23 14 3 6 21 45
2 Altay 23 13 6 4 18 45
3 Hacettepe Spor 23 11 9 3 20 42
4 Sanliurfaspor 23 13 3 7 12 42
5 Sakaryaspor 23 11 8 4 12 41
6 Bugsaşspor 23 11 6 6 13 39
7 Bandırmaspor 23 11 5 7 7 38
8 Kırklarelispor 23 10 5 8 3 35
9 Niğde Belediyespor 23 10 5 8 -3 35
10 Konya Anadolu Selçukspor 23 8 9 6 -1 33
11 Pendikspor 23 7 7 9 -3 28
12 Zonguldak Kömürspor 23 6 7 10 -8 25
13 Fatih Karagümrük 23 7 2 14 -12 23
14 Kahramanmaraşspor 23 5 8 10 -13 23
15 Fethiyespor 23 4 8 11 -16 20
16 Nazilli Belediyespor 23 4 4 14 -20 17
17 Karşıyaka 23 4 9 10 -10 15
18 Silivrispor 23 2 7 14 -20 13
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık