zeno
burak

Son dakika haberleri ve Videoları Hatay'ın haber sitesinde

  • Dolar 3.8408
  • Euro 4.5217
  • GR ALTIN 154.17
  • ÇEYREK 252.58

Gastronomi Şehri Hatayda Yöresel Yemek Yarışması

Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği başkanlığında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Liselerarası ‘Hatay yöresi yöresel ana yemek yarışması’ düzenlendi.

Gastronomi Şehri Hatayda Yöresel Yemek Yarışması

Yarışma kapsamında Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 3’er ekip ile Antakya Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 ekip yarışmaya katıldı.

Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen yemek yarışmasında öğrenciler hünerlerini gösterirken, jüri üyeliğini ise Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) Genel Başkanı Gökhan Tufan, Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri ile Arsuz Kaymakamı Musa Sarı yaptı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan Hatay yöresi yöresel ana yemekleri yarışırken, yemeklerin lezzetlerinin yanı sıra sunumları da göz doldurdu.

Türkiye’nin birçok yerinde bu tür yarışmaları yaptıklarını belirten TAŞPAKON Genel Başkanı Gökhan Tufan, amaçlarının yöresel lezzetlerin öne çıkarılması ve global manada da bütün dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi.

Yarışmanın hem öğrencilere ve gastronomi şehri Hatay’ın tanıtımına katkı sağladığını ifade eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, festivaller şehri haline gelen Arsuz’da daha büyük yarışmaları yapmaya planladıklarını ve bu sayede öğrencilerin de önünün açılacağını söyledi.

Yöresel yemeklerin yapıldığı yarışmayı tuzlu yoğurtlu kabak dolması ile Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazanırken, kağıt kebabı ile Antakya Şehit Ahmet Benli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, ayran çorbası eşliğinde içli köfte yemeği ile Antakya Nimet Fari Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

Yarışma sonunda Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, MKÜ Turizm Otelcilik Fakültesi Öğretim Üyesi Duygu Babant, Arsuz ilçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, Arsuz Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Kurtar, İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun ile Hatay Aşçılar ve Pastacılar Derneği üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere madalyaları takdim edildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 15 10 2 3 14 32
2 İstanbul Başakşehir 14 9 3 2 10 30
3 Fenerbahçe 15 8 5 2 12 29
4 Göztepe 15 8 3 4 5 27
5 Beşiktaş 14 7 5 2 10 26
6 Kayserispor 14 7 5 2 6 26
7 Trabzonspor 15 7 4 4 4 25
8 Bursaspor 15 7 3 5 10 24
9 Akhisar Bld. Genç. 15 5 4 6 -5 19
10 Demir Grup Sivasspor 14 6 1 7 -6 19
11 Kasımpaşa 15 5 3 7 -5 18
12 Aytemiz Alanyaspor 14 5 2 7 0 17
13 Yeni Malatyaspor 15 4 4 7 -5 16
14 Antalyaspor 15 3 5 7 -11 14
15 Gençlerbirliği 15 3 3 9 -12 12
16 Osmanlıspor FK 14 3 2 9 -8 11
17 Atiker Konyaspor 14 3 2 9 -8 11
18 Karabükspor 14 2 2 10 -11 8
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 MKE Ankaragücü 15 9 4 2 10 31
2 Ümraniyespor 15 8 5 2 11 29
3 Çaykur Rizespor 14 7 4 3 7 25
4 Giresunspor 14 6 6 2 8 24
5 İstanbulspor 15 6 4 5 2 22
6 Adanaspor 15 6 4 5 -4 22
7 Gazisehir Gaziantep FK 15 4 8 3 6 20
8 Balıkesirspor 15 6 5 4 5 20
9 Vartaş Elazığspor 15 5 5 5 2 20
10 Boluspor 15 6 2 7 1 20
11 Erzurum BB 15 4 6 5 -2 18
12 Altınordu 14 4 4 6 -1 16
13 Adana Demirspor 15 4 4 7 -4 16
14 Eskişehirspor 14 4 6 4 1 15
15 Samsunspor 14 3 6 5 -5 15
16 Denizlispor 14 3 2 9 -11 11
17 Manisaspor 14 5 2 7 -4 8
18 Gaziantepspor 14 1 3 10 -22 3
    Takımlar O G B M Av P
1 Sivas Belediyespor 16 11 4 1 20 37
2 Afjet Afyonspor 16 11 4 1 15 37
3 Menemen Belediyespor 15 11 2 2 25 35
4 Hatayspor 15 11 1 3 17 34
5 Keçiörengücü 16 9 2 5 23 29
6 Sancaktepe Belediyespor 15 7 5 3 9 26
7 İnegölspor 15 7 4 4 -1 25
8 Kastamonuspor 15 7 2 6 8 23
9 Tokatspor 15 6 5 4 -2 23
10 Sarıyer 16 6 3 7 1 21
11 Amed Sportif 15 5 4 6 0 19
12 Etimesgut Belediyespor 15 4 4 7 -4 16
13 Bodrumspor 15 3 4 8 -10 13
14 Eyüpspor 15 3 3 9 -12 12
15 Bucaspor 15 3 4 8 -6 10
16 Tuzlaspor 15 3 1 11 -15 10
17 Kocaeli Birlik Spor 15 2 2 11 -20 5
18 Mersin İdmanyurdu 15 1 0 14 -48 -6
    Takımlar O G B M Av P
1 Gümüşhanespor 15 10 3 2 19 33
2 Sakaryaspor 15 8 5 2 13 29
3 Altay 16 8 5 3 10 29
4 Hacettepe Spor 16 7 6 3 13 27
5 Sanliurfaspor 15 8 3 4 9 27
6 Bandırmaspor 15 8 2 5 5 26
7 Bugsaşspor 15 7 4 4 5 25
8 Kırklarelispor 15 7 4 4 4 25
9 Niğde Belediyespor 15 6 4 5 -1 22
10 Zonguldak Kömürspor 15 6 4 5 -3 22
11 Konya Anadolu Selçukspor 15 5 5 5 0 20
12 Pendikspor 16 5 5 6 -1 20
13 Fethiyespor 15 3 5 7 -7 14
14 Fatih Karagümrük 16 4 2 10 -8 14
15 Kahramanmaraşspor 15 2 4 9 -14 10
16 Karşıyaka 15 3 6 6 -6 9
17 Nazilli Belediyespor 15 2 3 10 -21 9
18 Silivrispor 15 1 4 10 -17 7
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık