Reklamı Geç
Radikal
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Ceviz Ticaret
Zekeriya Gök Leziza
Haas Taş Sanatları

Çorumda üniversite öğrencilerinin çamaşırlarını belediye yıkayacak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çorumda üniversite öğrencilerinin çamaşırlarını belediye yıkayacak
vadi
ÇORUM BELEDİYESİ, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN ÇAMAŞIRLARINI YIKAYACAK.
Zekeriya Gök Leziza
Alo Böcek

Çorum Belediyesi, üniversite öğrencilerinin çamaşırlarını yıkayacak. İki farklı bölgede kurulan çamaşırhane ile Çorum’a üniversite eğitimi için gelen öğrenciler, çamaşırlarını ücretsiz olarak bu çamaşırhanelerde yıkatabilecek. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın geçtiğimiz aylarda sözünü verdiği bu hizmetten öğrenciler yararlanmaya başladı.


Sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayınla çamaşırhane hizmetinin faaliyete geçtiğini duyuran Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, bu hizmetten yurtta ya da evde kalan tüm üniversite öğrencilerinin faydalanacağını söyledi.


Üniversite öğrencilerine yönelik bu sene yeni bir hizmeti başlattıklarını ifade eden Başkan Aşgın, “Üniversitede okuyan kardeşlerimiz çamaşırlarını yıkamak için zaman harcamasınlar. Bizim iki noktada oluşturduğumuz yerlere gelsinler yıkayalım, kurutalım, ütüleyelim, poşetleyelim ve kendilerine tertemiz bir şekilde geri verelim” dedi.


Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Yurtlarda kalan ya da evlerde kalan tüm üniversite öğrencilerimiz bu hizmetimizden faydalanabilecek. Çamaşırhanemizin ilki Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanemizin karşısındaki Refakatçi Misafirhanemizde. KYK yurtları burada. Öğrenci hareketliliği burada, binlerce öğrenci buraya çok yakın yerde kalıyor. İkincisi ise Buhara Kültür Merkezimizde. Rektörlüğümüz, Kampüsümüz, Fen Edebiyat Fakültemiz, Tıp Fakültemiz oraya yakın. Orada da öğrenci yoğunluğu var. Bu hizmetimiz tüm öğrencilerimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Çorum’da sosyal belediyecilik anlamında çıtayı yükselttiklerini belirterek bu yıl ilkokula başlayan binlerce öğrenciye de kırtasiye malzemesi hediye ettiklerini kaydederek, “Toplu ulaşımı tamamen Belediyemiz bünyesine aldık. Burada kaliteyi artırarak hemşehrilerimizin hayır duasını aldık. Özellikle üniversite öğrencilerimiz için abonman sistemi hayata geçirdik. Şu an 3 bin öğrencimiz bu sistemden faydalanıyor” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ODTÜ Öğrenci Çalışma İstasyonu açıldıÖnceki Haber

ODTÜ Öğrenci Çalışma İstasyonu açıldı

TOKDEMİR: PAMUK ÜRETİCİSİ İSYANDA, ÇİFTÇİNİN SESİNİ DUYUNSonraki Haber

TOKDEMİR: PAMUK ÜRETİCİSİ İSYANDA, ÇİFTÇ...

Yorum Yazın

Dilan Polat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Güneyler