Reklamı Geç
Samet İnşaat
Lufian
tek okulları
Muhtarın Yeri
Antikya

Okulda arkadaşlarına şaka yapmak için hazırlamış

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okulda arkadaşlarına şaka yapmak için hazırlamış
tek okulları
TRABZON’UN ORTAHİSAR İLÇESİNDE TEVFİK SERDAR ANADOLU LİSESİNDE ÖĞRENCİLER ARASINDA SINAVDA NOTLARINI KIRDIĞI İDDİASIYLA ŞAKA AMAÇLI OKULUN FİZİK ÖĞRETMENİ OSMAN BAYRAK İÇİN HAZIRLANAN PAYLAŞIM SOSYAL MEDYADA YAYILINCA GERÇEK YAPILAN İNCELEME SONUCUNDA ORTAYA ÇIKTI. EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ HAZIRLAYAN LİSE ÖĞRENCİSİ GENÇ, FİZİK ÖĞRETMENİ İLE İLGİLİ ŞAKA İÇİN HAZIRLADIĞI PAYLAŞIM SOSYAL MEDYADA YAYILINCA GERÇEĞİ AÇIKLADI.
Antikya

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Tevfik Serdar Anadolu Lisesinde öğrenciler arasında sınavda notlarını kırdığı iddiasıyla şaka amaçlı okulun fizik öğretmeni Osman Bayrak için hazırlanan paylaşım sosyal medyada yayılınca gerçek yapılan inceleme sonucunda ortaya çıktı. Ekran görüntüsünü hazırlayan lise öğrencisi genç, fizik öğretmeni ile ilgili şaka için hazırladığı paylaşım sosyal medyada yayılınca gerçeği açıkladı.


Alınan bilgiye göre, Tevfik Serdar Anadolu Lisesinde fizik öğretmeni olan Osman Bayrak’ın açıkladığı sınav sonuçlarında not kırdığını düşünen S.Ç. isimli öğrenci, okul arkadaşlarının bulunduğu WhatsApp grubunda fizik öğretmeni Osman Bayrak’ın sosyal medya hesabından yapılmış gibi “Bugün CHP’li öğrencilerimin notundan kırdım” yazarak ’#YanındayızErdoğan’, ’#İyikivarsınErdoğan’ etiketlerini kullanarak bir ekran görüntüsü paylaştı.


Bu paylaşım kısa sürede sosyal medyada paylaşıldı ve internet haber sitelerine düştü. Paylaşımı yaptığı iddiasıyla suçlanan fizik öğretmeni Osman Bayrak, söz konusu paylaşımları kendisinin yapmadığını belirterek şikayetçi oldu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlattı.Milli Eğitim Müdürlüğü ve suçlanan öğretmen duruma tepki gösterdi


Öğretmen Osman Bayrak konuyla ilgili "Medyaya yansıyan söz konusu paylaşım benim hesabımdan yapılmamış, hesabımda her hangi bir silinti de olmamıştır. Trabzon Siber Suçlar Merkezi tarafından detaylı hesap incelemesi sonucunda hesaba en son 1 ay önce girildiği, silinti, konuyla ilgili bildirim, retwit vb. ibarelerin olmadığı tespit edilmiştir. Dolayasıyla söz konusu paylaşımın benim tarafımdan yapılmasının mümkün olmadığı da görülmüştür. Sosyal medyada oluşturulan sahte bir twit üzerinden şahsıma yapılan saldırılara hukuk önünde cevap verilecektir, duyurulur” açıklamasını yaparken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise açıklama yaparak paylaşımın gerçek olmadığı montaj olduğunu duyurdu.


Açıklamada "İlimiz Ortahisar İlçesi Tevfik Serdar Anadolu Lisesi öğretmeni Osman Bayrak’ın kendi sosyal medya hesabından yaptığı iddia edilen ’Bugün CHP’li öğrencilerimin notundan kırdım’ şeklindeki paylaşım hakkında, adı geçen öğretmen tarafından paylaşımın kendisi tarafından yapılmadığını, hesabının başkası tarafından ele geçirmiş olabileceğinden bahisle şikayetçi olmuş, müracaata ilişkin Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğünce soruşturma başlatılmıştır" ifadelerini kullandı.Gerçeği açıkladı


Trabzon Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı incelemede Bayrak’ın kendi sayfasında böyle bir paylaşım yapmadığı belirlenirken, gerçek görseli hazırlayan öğrencinin suçunu itiraf etmesi ile ortaya çıktı. Lise öğrencisi S.Ç. görseli şaka amaçlı hazırladığını belirterek konuyla ilgili sosyal medya hesabından da bir özür açıklaması yayınladı. S.Ç. açıklamasında “Okul arkadaşlarımın bulunduğu WhatsApp grubunda ‘şaka amaçlı’ olarak paylaştığım tarafımca hazırlanan tek gösterimlik ekran görüntüsü WhatsApp grubundaki birileri tarafından yayılmıştır. Olayın bu noktaya gelmesinden Osman Bayrak öğretmenimden ve herkesten özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bakan Koca: “Nu varyantı sebebiyle bazı ülkelere seyahat izni verilmeyecek”Önceki Haber

Bakan Koca: “Nu varyantı sebebiyle bazı...

ADÜ Rektörü Aldemir, Ziraat Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldiSonraki Haber

ADÜ Rektörü Aldemir, Ziraat Fakültesi ö...

Yorum Yazın

Özyurt Silah

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Antikya