Reklamı Geç
Abdullah Diril Eylül Ticaret
Lufian
Güneyler
Musullu Ticret
Merkez Market

Pursaklar Belediyesi istihdama ön ayak oluyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Pursaklar Belediyesi istihdama ön ayak oluyor
tek okulları
PURSAKLAR BELEDİYESİ, İŞ ARAYAN VATANDAŞLARA YARDIMCI OLMAK AMACIYLA HİZMET VEREN İSTİHDAM ŞEFLİĞİ ARACILIĞIYLA İŞYERİ SAHİPLERİ İLE İŞ ARAYAN VATANDAŞLARI BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR.
Antikya

Pursaklar Belediyesi, iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla hizmet veren İstihdam Şefliği aracılığıyla işyeri sahipleri ile iş arayan vatandaşları buluşturmaya devam ediyor.


İlçe genelinde hizmet veren esnaflarla sürekli iletişim halinde olan Pursaklar Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü İstihdam Şefliği, iş arayan vatandaşlara iş kapıları aralıyor. İşçi ve işveren arasında köprü kurmak amacıyla hizmet veren İstihdam şefliğince toplanan başvurular firmalara yönlendirilmesinin ardından Pursaklar Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı ile firma yetkilileri ile iş arayan vatandaşlar iş görüşmesi gerçekleştirdi.‘’İş başvurusu yapan hemşerilerimizin verilerini tek tek alıyor, yeteneklerine göre gruplandırarak işverenlerle buluşturuyoruz’’


Belediye olarak vatandaşlara yardımcı olmak için sokak sokak gezip esnaflarla görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Ertuğrul Çetin, "Belediyemize iş başvurusu yapan hemşerilerimizin verilerini tek tek alıyor, yeteneklerine göre gruplandırarak işverenlerle buluşturuyoruz. İşsiz gençlerimize ve tüm hemşerilerimize doğru noktalarda iş imkânı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Ancak firmaların neredeyse hepsinin ortak sıkıntısı adayların görüşmeye gitmemesi, gidenlerin ise işi beğenmemesi oluyor. Çalışılacak tek yer belediyeler veya kamu kurumları değil. Son yıllarda özel sektörde de gayet güzel işlere imza atılıyor. Mesleği olan veya olmayan hemşerilerimize güzel iş imkânları sunmaya ve esnaflarımızla hep iletişim halinde olmayı sürdüreceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Günün Önemli Manşetleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Milletvekili Aydemir Sağlıkta AK Yaklaşımı paylaştıÖnceki Haber

Milletvekili Aydemir Sağlıkta AK Yaklaşı...

Yayımlanan kitabı ile imzaya dikkat çektiSonraki Haber

Yayımlanan kitabı ile imzaya dikkat çekt...

Yorum Yazın

tek okulları

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz