Reklamı Geç
Tulpar
Dostlar
Akabe
Tulpar
Onur Sökmen Bilgisayar
Haas Taş Sanatları

Şehit ve gazi ailelerin çözüm bekleyen beklentileri masaya yatırıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şehit ve gazi ailelerin çözüm bekleyen beklentileri masaya yatırıldı
Antikya
İÇ ANADOLU ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ DERNEK BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI SİVAS’TA YAPILDI, TOPLANTIDA ŞEHİT AİLELERİN SORUNLARI ELE ALINDI
Zekeriya Gök Leziza
Antikya

İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanları istişare toplantısı Sivas’ta yapıldı, toplantıda şehit ailelerin çözüm bekleyen meseleleri ele alındı.


Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğinde düzenlenen toplantıya altı ilin dernek başkanı ve yardımcıları katıldı. Toplantıda şehit aileleri ve gazilerin günlük yaşamda karşılaştıkları meseleler ele alındı. İstişare sonucunda şehit ailelerinin ve gazilerin çözüm bekleyen problemlerinin yer aldığı 11 maddelik bir metin hazırlandı. Hazırlanan metinin ilgili kurumlara bildirileceği belirtildi.


“11 maddeden oluşan bir metin hazırladık”


Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Deveci, şehit aileleri ve gazilerin gündelik hayatta yaşamış oldukları problemleri dile getirmek amacıyla bir araya geldiklerini söyleyerek, “ İç Anadolu Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanlarımız geleneksel olarak her yıl genellikle bir ilimizde toplanıyor. Bu sene Sivas ilimizde İç Anadolu’nda ki şehit aileleri ve gazileri dernek başkanlarımızla istişare toplantısı yaptık. İstişare toplantımızın amacı şehit ailelerimizin ve gazilerimizin gündelik hayatta yaşamış olduğu sıkıntıları dile getirmek. Bu sıkıntılara ne gibi çözüm üretiriz konusunda istişarelerimizi yaptık. Bir karar aldık. Almış olduğumuz kararları dernek başkanlarımız kendi illerinde ki vekillerine ve yetkili kurumlara iletecekler. Bizde ilimizde ki yetkililere alınan kararların tamamını ileteceğiz. 6 ilimizden gelen Aksaray, Çankırı, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Yozgat illerinden gelen başkanlarımızı 3 gün boyunca ağırladık. 11 maddeden oluşan bir metin hazırladık. Yakın zamanda meclise gidip yetkili kurumlarla bakanlıklarla görüşüp çözümler için talepte bulunacağız” dedi.

Oyun

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şırnakta üretilen ‘Vintage tarzı bebek kıyafetleri 20 ülkeye ihraç ediliyorÖnceki Haber

Şırnakta üretilen ‘Vintage tarzı bebek k...

Kırmızı ışıkla ağrısız acısız kilo vermek mümkünSonraki Haber

Kırmızı ışıkla ağrısız acısız kilo verme...

Yorum Yazın

Bre Ciğerim

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Demirhanlar