Reklamı Geç
Merkez Market
Demirhanlar
Merkez Market
Dilan Polat
Fima Oto Durmuş Yıkar
Demirhanlar

WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi
Antikya
WhatsApp yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son olarak WhatsApp'a yeni bir özellik daha eklendi. Bu özellik daha önce beta sürümlerde görülmüştü ancak şimdi WhatsApp tarafından resmen açıklandı. Bu özellik ile birlikte WhatsApp'ta çevrimdışı görünmek mümkün hale geldi. Çevrimiçi bilgisini gizleyen yeni özellik, gizliliğini sağlamak isteyen kullanıcılara oh be dedirtecek. Peki WhatsApp 'ta çevrimiçi görünme nasıl kapatılır? WhatsApp'ta çevrimdışı nasıl olunur? İşte bilmeniz gereken her şey!
Zekeriya Gök Leziza
Antikya

 

WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi! Resmen açıklandı: Kullanıcılara 'oh be' dedirtecek

 

WhatsApp yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Son olarak WhatsApp'a yeni bir özellik daha eklendi. Bu özellik daha önce beta sürümlerde görülmüştü ancak şimdi WhatsApp tarafından resmen açıklandı. Bu özellik ile birlikte WhatsApp'ta çevrimdışı görünmek mümkün hale geldi. Çevrimiçi bilgisini gizleyen yeni özellik, gizliliğini sağlamak isteyen kullanıcılara oh be dedirtecek. Peki WhatsApp 'ta çevrimiçi görünme nasıl kapatılır? WhatsApp'ta çevrimdışı nasıl olunur? İşte bilmeniz gereken her şey!

 

WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi! Resmen açıklandı: Kullanıcılara 'oh be' dedirtecek

WhatsApp durmuyor, yeni özelliklerini peş peşe sunuyor. Milyonlarca kullanıcısı bulunan platform, yeni özelliklerle kullanıcılarının ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Son olarak bu amaca uygun bir şekilde, "Bir Kez Görüntülenen Mesajlar için Ekran Görüntüsü Alınmasını Engelleme" özelliğini duyuran WhatsApp şimdi yeni bir özelliği daha resmen açıkladı. Bu özellik, WhatsApp'ta çevrimiçi görünmek istemeyen kullanıcılara 'oh be' dedirtecek. İsterseniz lafı fazla uzatmadan, WhatsApp'ın yeni özelliğinin detaylarına geçelim.

WHATSAPP'TAN DEVRİM GİBİ ÖZELLİK!

WhatsApp, adeta bir devrim yaparak 'çevrimiçi' bilgisini gizleme özelliği getirdi. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, çevrimiçi bilgisini gizleyebilecek. Yani WhatsApp'ta çevrimiçi görünme kapatılabilecek. Böylece çevrimiçi görünmek istemeyen kullanıcılar yeni özellikle bunu gerçekleştirebilecek.

WhatsApp resmi blog sitesinde yaptığı açıklamada "Çevrimiçi Olduğunuzda Sizi Kimlerin Görebileceğini Seçin" diyerek şu ifadeleri kullandı;

"Arkadaşlarımızın veya ailemizin çevrimiçi olduğunu görmek, birbirimize bağlı hissetmemize yardımcı olur, ancak hepimizin WhatsApp'ımızı özel olarak kontrol etmek istediğimiz zamanlar olmuştur. Çevrimiçi görünürlüğünüzü gizli tutmak istediğiniz anlar için, çevrimiçi olduğunuzda sizi kimlerin görebileceğini ve göremeyeceğini seçme özelliğini sunuyoruz. "

WhatsApp'a çıldırtan özellik! "Arkadaşlar geçmiş olsun"WhatsApp'a çıldırtan özellik! "Arkadaşlar geçmiş olsun"

WHATSAPP'TA ÇEVRİMİÇİ BİLGİSİ NASIL KAPATILIR?

Aşağıda yer alan ekran görüntüleri, WhatsApp'ın yeni çevrimiçi gizleme özelliğini kazanmış bir WhatsApp hesabından alındı. Bu ekran görüntüleri, "WhatsApp'ta çevrimiçi bilgisi nasıl kapatılır?" sorusunu cevaplamamıza yardımcı olacak.

WhatsApp iç

İşte WhatsApp'ta çevrimiçi bilgisini kapatmak için yapmanız gerekenler;

1) WhatsApp'a girin
2) WhatsApp Ayarlar'ına gelin ve Gizlilik'i seçin.
3) Son Görülme ve Çevrimiçi seçeneğine tıklayın
4) "Son Görülme Bilgimi Kimler Görebilir" kısmında yer alan "Herkes""Kişilerim""Şunlar Hariç Kişilerim" ve "Hiç Kimse" seçeneklerinden size uygun olanı seçin.
5) Daha sonra "Çevrimiçi Olduğumu Kimler Görebilir" kısmından "Son Görülme Bilgisiyle Aynı"yı seçin. Böylece Son görülmenizi kimler görebiliyorsa, çevrimiçi bilginizi de onlar görebilecek. Son görülme bilgisini değiştirerek kimlerin çevrimiçi bilginizi görebileceğini seçebilirsiniz.
6) Örneğin; "Son Görülme Bilgimi Kimler Görebilir" kısmında "Herkes"i, "Çevrimiçi Olduğumu Kimler Görebilir" kısmından da "Son Görülme Bilgisiyle Aynı"yı seçerseniz çevrimiçi olduğunuzu hiç kimse göremeyecektir.

Eğer "Son Görülme ve Çevrimiçi" seçeneği sizde gözükmüyorsa, bunun yerine sadece "Son Görülme" seçeneği varsa bu özelliğin henüz sizin için kullanılabilir hale gelmediğini gösteriyor olabilir. Ancak hemen endişelenmeyin. Çünkü bu özellik, bu ay tüm kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

BİR ÖZELLİK DAHA

Öte yandan WhatsApp, gruplardan sessizce ayrılmaya yarayacak yeni bir özellik daha duyurdu. Bu özellikle herkesin fark etmesine gerek kalmadan bir gruptan gizlice çıkabileceksiniz. Artık ayrılırken tüm grup yerine sadece yöneticiler bilgilendirilecek. Bu özellik ise bu ay tüm kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

 

youtube
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaymakam Demiryürek’ten Beşiktaşlılara ziyaretÖnceki Haber

Kaymakam Demiryürek’ten Beşiktaşlılara z...

Güven Gündüz istifa ettiSonraki Haber

Güven Gündüz istifa etti

Yorum Yazın

Marina

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
vadi