Reklamı Geç
Radikal
Vakıf Katılım
Vakıf Katılım
Demirhanlar
Ali CEREN

Ali CEREN

Mail: [email protected]

HESOB'a Neden Siyaset Bulaştı

 

HESOB’a para yetmeyince siyaset bulaştı


Koltukları gitmesin diye Ramazan arifesinde seçime belgeli kredi oyununu bulaştıran zihniyet, foyalarının ayyuka çıkması üzerine bu sefer de siyaseti devreye soktu.


Bu zihniyet siyasetçilerden esnaf üzerinde sözü geçen partilere, kanaat önderlerine kadar, kendi gücü yetmeyince ve Mehmet Alakuş’unda gücünden korkunca her türlü iş ve eyleme başvurmaya devam ediyor. 


Haber sitemizin yoğun gayretleri ile ATSO meclisinde alınacak kredi ile HESOB’a bağlı odalara para aktarılacağını duyurmuştum.

Malum zihniyet, bu iddiamızın kanıtlanmasının ardından diğer kartını da sahaya sürmeye başladı. Ancak, ne yaparlarsa yapsınlar, esnafın hür iradesini esir alamayacaklar. 


Mübarek aylarda dahi ayak oyunlarına başvurmaktan geri durmayanlar, esnafın kullanacağı oya önce parayı, sonra da siyaseti bulaştırdı. 


Ancak bu oyunlar binlerce yıldır uygulanan ve tutmayan senaryolardır. 


Bunlara aldanıp esnafı sindirmeye çalışanların o yollara saçtıkları dikenler kendi ayaklarına batacaktır. 


Mevcutta koltuğa kök salan başkan Abdulkadir Teksöz’ün son çırpınışlarını kamuoyu olarak hayretle takip ediyoruz. 


Söz konusu esnaf olunca meseleyi geçiştiren, erteleyenler, söz konusu kendi ikballeri olunca nasıl da tatil, oruç demeden kapı kapı dolaşıyor görüyoruz. 


Hatay esnaf ve sanatkarlar odalar birliği seçimlerine siyaset veya siyasetçiler karışmamalı.


Ancak ne yazarsak yazalım, ne dersek diyelim, esnafı kaderine terk etmek, babba, kardaş ilişkisi ile gün geçirmek için iktidarından muhalefetine tüm siyasi partileri devreye sokmak isteyen bu malum zihniyet, akıllanmayacak, esnafın kararını lehlerine çevirmek için mübarek gün, mübarek ay, bayram, seyran dinlemeyecek.

Kendi gayeleri, amiyane tabirle cukkalarının kesilmemesi için yapmayacakları şey olmayan bu zihniyet, kendi seçimine para, hatır telefonları ve siyaseti de bulaştırdılar. 


Esnafların hür iradeleriyle karar vermesi gereken bir seçimde kendi seçimlerinde göstermedikleri çabayı gösteren siyasetçilerin de gösterdikleri yoğun çabayı hayretle takip ediyoruz. 


Mevcut başkanın kendi sosyal medyasında ve kamuoyundan edindiğimiz bilgiler doğrultusunda korku dağları yaşayan başkanın türlü türlü hamleler yaptığını kamuoyu görebiliyor.


Mevcut başkanın ve yardımcılarından birinin siyaset ve siyasetçileri harekete geçirdiğini görebilmek gün gibi aşikardır.

Ankara’da gerçekleşen Hatay Günleri’nde mevcut belediye başkanlarından bir tanesinin esnafları arayarak “Hepinizin gözlerinden öpüyorum Hatay’a geldiğimde tek tek sizleri ziyaret edeceğim” demesi ve bu işe müdahil olması ne kadar etiktir. 


HESOB’un önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan seçimi öncesindeki bu hamleler esnafların da dikkatini çekti. 


Esnaflar, üst yönetime hitaben “Ne oldu, planlarınız mı bozuluyor” diyerek tepki gösteriyorlar. 


Hatay esnafı, bir komşusunun daha kepenk indirmesine, temsilcilerinin iş bilmezliğine katlanamaz hale geldi. 


Bu seçim, bunun için büyük bir fırsat olacak. 


Ne para, ne de siyaset kimsenin oyunu satın alamaz, onları korkutamaz. 


Esnaf ilk defa hür iradesiyle ve Mehmet Alakuş’un aday olması ile HESOB başkanını seçme hakkına kavuşuyor önüne iki seçenek geliyor bunuda gözardı etmemek gerekiyor.


Ne yaparlarsa yapsınlar. 


HESOB 5’ten büyüktür…


Kalın SAĞ’lıcakla….

Diva Otel

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Mehmet Bayrak