Reklamı Geç
Salih İnşaat
Bre Ciğerim
Dilan Polat
Dilan Polat
Halil kadir İşçioğlu

Halil kadir İşçioğlu

Mail: [email protected]

İCRA’ATE GEÇMEK LAZIM

 

İCRA’ATE GEÇMEK LAZIM

 

Ülkemizde ekonomik darboğaza girmenin de etkisiyle , vatandaşların bankalara olan borçlarını ödeyememesi neticesinde , icra dosyalarının sayısı bir önceki yıla oranla yüzde otuz  artış göstererek yirmi dört milyona dayanmış durumdadır.

Uyap verileri incelendiği takdir de bu can yakan vahim tablo gün gibi ortaya çıkacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin nüfus ortalaması göz önünde bulundurulacak olursa eğer, her beş kişiden ikisi icra dosyalarıyla boğuşmaktadır. Devlet yönetiminde bulunan yöneticiler, şapkayı önüne koyarak düşünmeli  ve icralarla dünyası başına yıkılan vatandaşların yaralarının nasıl sarılacağı üzerine politikalar geliştirmelidirler.

Maaş veya taşınır- taşınmaz haciz yoluyla tahsil edilen icra dosyalarının , insanlıktan nasibini hiç almamış olan bazı avukatların faiz bindirmelerinde zirveye ulaşmalarının ardından ,  zaten borç yüküyle boynu bükülen biçare vatandaşların daha da ezilmelerine sebep olmaktadır. Bu uygulamalar hem gayri ahlaki , hem gayri vicdani , hem de gayri insanidir.

Zira bu tür baskıcı politikaların sonucunda çaresiz kalan ve ne yapacağını bilemeyen insanların aklı selim düşünceden uzaklaşmasının sonucunda intihar olaylarından tutunda , dağılan yuvalara , bitirilen umutlara , hayattan beklentinin kalmamasına kadar ızdırap veren tabloların sayıları artmaktadır.


       Ya hu arkadaş! Vatandaşın parası olsa zaten borcunu ödeyecek , parası yok ki ödeyemiyor. Ödeyemediği borç faizlerin , dosya harç ve masraflarının , avukatlık ücretlerinin de eklenmesi ile devasa boyutlara çıkıyor. Hali hazırda  olan borcunu ödeyemeyen vatandaş eklemeler neticesinde katlanan borcunu nasıl ödeyecek.

El insaf be….

Zaten ülkemizde çalışma sistemimiz her geçen gün köleliğe evriliyor. Köle sisteminde çalışarak her türlü mobbing uygulamaları sineye çeken , borçlu olduğu için çalışmak zorunda olan , başka bir iş bulmanın zorluğunu bilen , evine ekmek götürmek durumunda olan emekçilerin bu tür sıkıntılarının dile getirilmesinin yanı sıra pozitif anlamda etkili politikalar hayata geçirilmelidir. İşçi , emekçilere sosyal haklar tanınmalıdır.

Onlarında  ailelerinin olduğu unutulmamalıdır.

Halil Kadir İŞÇİOĞLU

 

Diva Otel

Makale Yorumları

  • Eda27-07-2022 20:35

    Çok güzel yüreğine sağlık

  • İNCİ İŞÇİOĞLU27-07-2022 11:57

    Çok güzel yazmışsın kalemine yüregine saglık Oglum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Antikya