Reklamı Geç
HM İnşaat Mustafa Karadeniz
Lövinda Butik
Merkez Market
OZART Yapı Sami Altınöz
Halil kadir İşçioğlu

Halil kadir İşçioğlu

Mail: [email protected]

İKİ YİĞİT ÇIKSIN MEYDANA  ŞEHRÜL-EMİN OLMAYA 

İKİ YİĞİT ÇIKSIN MEYDANA  ŞEHRÜL-EMİN OLMAYA 


    31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan belediye ve mahalli idareler seçimlerinin yaklaşmasıyla siyasi partilerde aday adaylığı süreci tüm hızıyla devam etmekte ve aday adayları hummalı çalışmalar yürütmekteler.
    Şüphesiz her bir adayın kendine özgü plan ve projeleri vardır. Siyasi partilerin genel merkezleri aday belirleme sürecinde ince eleyip sık dokumakta ve muhtemel kazanabilecek  adayları değerlendirme üzerine yoğun mesai harcamaktalar. Gayet tabii ki anketler, temayül yoklamaları bu gibi süreçlerde önemli rol oynamaktadır. Lakin anketlerin bazı çevreler tarafından nasıl yaptırıldığı  yönünde kulaktan kulağa yayılan dedikoduların gerçeği yansıtma olasıkları da göz ardı edilmemelidir. Yani demem o ki ; belirlenecek adaylar halkın istediği, memleket sevdalısı, ehliyet ve liyakat sahibi,misyon ve vizyonu geniş, samimiyet  ve samimi-niyetli,memlekete katma değer olabilecek projelerle kalkınma hamleleri yapabilecek kişilerden belirlenmelidir. Özelllikle samimiyet ve samimi-niyet başlığında değerlendirecek olursak eğer Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi başkan adaylığı için önereceğim iki kıymetli isim sayın Mehmet ÖNTÜRK ve sayın Emrullah GÜLEN'dir. Hatay'ın her bir yerini karış karış gezerek milletin derdiyle dertlenen, mütevazi kişiliğiyle takdir toplayan, geçmiş dönemlerde milletvekilliği yapmış ve Ankara'da sıkı bağları olan ve en önemlisi adının hiç bir şekilde yolsuzluğa, haksızlığa,şaibeye karışmadığı mevcut Hatay Ak parti il başkanı sayın Mehmet ÖNTÜRK'ün Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için en doğru kişi olacağı kanaatindeyim. Antakya Belediyesi Başkan adaylığı için ise partinin her kademesinde görev yapmış ve uzun yıllardır Antakya Ak parti ilçe başkanlığı vazifesini bihakkın yerine getirmiş, başarılı çalışmalara imza atmış, her kesimden insanın gönlüne girmeyi başarmış olan mevcut Ak parti Antakya ilçe başkanı sayın Emrullah GÜLEN'e hak teslimi yapılması adına bu kutlu göreve layık görülmelidir. Biliyorum ki yukarıda isimlerini verdiğim bu iki yiğit Hatay'daki Dalton kardeşlerin hegemonyasını bitirecek ve kadim şehrimiz Hatay'ı yaşadığımız büyük afetten sonra tekrardan ayağa kaldıracaklardır. Ben inanıyorum ki, Cumhur ittifakı seçmeninin dışında muhalefet seçmeni de bu seçimde ideolojik değil  stratejik düşünecek, memleketimizi hizmetsizlikten ve kokuşmuş siyasetten kurtaracaktır. Medeniyetler beşiği Hatay'ın  hakettiği değeri görmesi, engelleniyoruz gibi çok ucuz bahanelerle beceriksizlik rekoru kıranlardan kurtulması için her bir vatandaşın kendine görev edinerek üzerine düşeni yapmalarını bekliyorum. 
   Bu duygu ve düşüncelerle yaşadığımız deprem felaketinde hayatını kaybeden afet şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. 
                                    Kalın sağlıcakla

youtube

Makale Yorumları

  • Nilgün14-11-2023 10:21

    Çok doğru ve güzel bir yazı olmuş kalemine saglık

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Güneyler