Reklamı Geç
Hatay Alo Böcek
Alo Böcek
Güler Tekstil Acil Kıyafet
Ceviz Ticaret
Ali CEREN

Ali CEREN

Mail: [email protected]

Siyasetin yeni yüzü Nidal Hüzmeli olmalı

 

Siyasetin yeni yüzü Nidal Hüzmeli olmalı

 

Hatay siyasetinde dönüyor dolaşıyor aynı isimler vekilliğe, başkanlığa göz koyuyor. 

Halk yeni isimler, yeni projeler, yeni sesler ve yeni yüzler görmek istiyor artık. İşte tam burada genç siyasetçi Av. Nidal Hüzmeli öne çıkan isimlerden biri oldu benim nazarımda. 

Demokrasi ve Atılı Partisi gibi siyaset yapılmaya en elverişli, fikirlere en fazla değer verilen partilerden olan ve kimsenin hegemonyasında olmayan bir partide Defne İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürütüyor. 
Gerek Defne'de, gerekse de Defne dışında yaptığı başarılı çalışmalar ve durmak bilmeyen temposuyla herkesin bildiği ve sevdiği isim olan Hüzmeli, bence Millet İttifakı'ndan milletvekilliği listesinde ilk sıralarda yer verilmesi gereken isim olmalı. 

Siyasetin kalıplaşmış cümlelerin dışına çıkması, bir kabuk değişimi yaşamasının yolu gençleşmekten geçer. Gençleşmek derken toy isimlere yer vermekten bahsetmiyorum. Yetkinliği herkes tarafından kabul görülen isimlere yönelmelidir. 
DEVA Partisi siyasette genç sayılabilecek yaşta olan Ali Babacan'ın etrafında kenetlendi. Bence Hatay DEVA Partisi de Nidal Hüzmeli'nin etrafından kenetlenebilir. Hüzmeli'de avukatlık mesleğinin de verdiği deneyim ile hitabet yeterliliği, bilinirlik ve bitmek bilmeyen enerji var. 

Hatay'ı TBMM'de gururla temsil edeceğine inandığım Hüzmeli, milletvekilliği hedefini rotasına eklemeli ve bir an önce DEVA Partisi'nde artık dümene geçmelidir. Millet İttifakı'nın karar vericilerine de naçizane tavsiyem Av. Nidal Hüzmeli'ye bu şansı tanımaları ve siyasette büyük bir yıldız olacağına inandığım Hüzmeli'ye TBMM'ye giden yolu açmalarıdır. 

Eminim ki Hatay'dan tek beklentisi maneviyat olan Hüzmeli, Hatay'a çok büyük hizmetlerde bulunacak, Hatay'ın tarihine adını altın harflerle yazdıracaktır. 

Kalın SAĞ'lıcakla...

 

youtube

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Hit Abone Ol