Reklamı Geç
Zeno Mobilya
Avula Hikmet Hatunoğlu
Mehmet Bayrak
Bre Ciğerim

Elite Organizasyon’dan damak çatlatan fuar

 

Elite Organizasyon’dan damak çatlatan fuar

 

Hatay’ın gururu olan ve her yaptığı organizasyon ile adından söz ettiren Elite Fuarcılık, başkentlileri Hatay lezzetleriyle bir kez daha buluşturdu. 


Elite Fuar, medya ve organizasyon firması sahibi Kamile Yurtseven öncülüğünde Ankaralılara Hatay lezzetlerinin sunulduğu fuarda ayrıca Gaziantep ve Şanlıurfa’nın lezzetleri de Ankaralıların damaklarını çatlattı.

Kış ayında zahirelerini almak için kara kara düşünen Ankaralıların imdadına yetişen Kamil Yurtseven’in organizasyonunda yine binlerce Ankaralı fuara koştu. 


LEZZETLER KAPIŞILIYOR 


Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa ve daha birçok doğu ilinden gelen lezzetler, Ankara’da düzenlenen Lezzet Festivali’nde başkentlilerin beğenisine sunuldu.

ANFA Altınpark Expo Center Kültür Merkezinde düzenlenen Lezzet Festivali’nde, Gaziantep, Hatay ve Şanlıurfa başta olmak üzere birçok yörenin lezzetleri başkentlilerin beğenisine sunuldu. Festival çerçevesinde 120 stant kuran esnaf, ziyaretçilere ürün satmak için birbiriyle yarıştı.

Festival alanında birçok yöresel ürünün sunulduğu bir stantta, vatandaşlar ürünlerin fiyatlarını kendileri belirleyerek bu fiyatların üzerinden alışveriş yaptı.


KÜNEFE YARIŞMASINDA KAPIŞTILAR


Festivalde sunumların yanı sıra künefe yarışması da düzenlendi. Künefe yemek için kıyasıya yarışan başkentliler, birinci gelene altın verilen yarışmada hem doyasıya eğlendi hem de coğrafi lezzetlerin tadına bakma imkanı buldu. Lezzet Festivali’ne Hatay’ın özel tatlısı olan künefeyi sunmak üzere özellikle geldiğini belirten künefe ustası Şerif Bahçeli, künefe yapımının püf noktalarından bahsetti.


“GERÇEK HATAY KÜNEFESİNİN SIRRI, İÇİNDEKİ PEYNİRDİR”


Ziyaretçilere gerçek Hatay künefesi sunduklarını dile getiren Bahçeli, “Özel kadayıfımızı döküyoruz.

Dökme kadayıfımızı arka tarafta dinlendirip, peynirleyip bol tereyağlı bir şekilde tepsilere basıyoruz ve pişirip sunuma çıkartıyoruz. Gerçek Hatay künefesini burada sunuyoruz. Sırrı içerisindeki peynirdir. Hatay peyniri olması lazım. Sıfır tuz olacak ve 2-3 gün dinlenecek ve öyle çalışılacak” diye konuştu.


Festival katılımcısı Esen Günaydın ise Ankara’da yapılan bütün festivallere katıldığını ifade ederek, “Özellikle Hatay diye geldim çok beğeniyorum. Ankara’da yaşadığım halde yıllardır oradaki bir yerden alışveriş yaptım. Pul biberi ve kuru aldım” dedi.


Festivalde kendi yöresinin ürünlerine bakmaya geldiğini belirten katılımcı Sabri Demirkol, fiyatları pahalı bulduğunu kaydederek, “Tuzlu yoğurt aldım. Künefe peyniri alacaktım. Bir yerde kilosuna 200 lira dediler, ağır geldiği için almadım. Antakyalı olduğum için hepsini bilerek alıyorum. Buraya neler getirmişler diye bakmaya geldim” ifadelerini kullandı.


Lezzet Festivali 4 Aralık’a kadar Altınpark Expo Center Kültür Merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

 

Son Eklenen Videolar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Demirhanlar