Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Edem
Tunas İnşaat
Hatay Alo Böcek
Teras Acua Otel
Haas Taş Sanatları

HATSU EĞİTİM-ÖĞRETİM KURUMLARI İLE İŞ BİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
HATSU EĞİTİM-ÖĞRETİM KURUMLARI İLE İŞ BİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Gökçesan

GENEL MÜDÜR ÇAPARALİ, “ HER ŞEYDEN ÖNCE SAĞLIK ANLAYIŞIYLA ÇALIŞIYORUZ”

Eğitim ve öğretim kurumlarına verdiği destekleri sürdüren Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), TED Koleji öğrencilerini ağırladı.

 

 

TED Koleji öğretmenlerinin de katıldığı ziyaret programında Projeler Daire Başkanı Seyhan Miçoğulları, içme suyundan abone bağlantılarına, arıtma tesislerinden kanalizasyon yatırımlarına kadar HATSU’nun görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili detaylı bilgileri öğrencilerle paylaştı. Özellikle içme suyunun kaynaktan musluğa kadar olan iletim sürecini ve arıtma tesislerinde atık suyun nasıl arıtıldığı konusu üzerinde duran Miçoğulları, öğrencilerin de sorularını cevaplayarak HATSU’nun yaptığı yatırımların önemine dikkat çekti.

 

 

Daha sonra TED Koleji öğretmen ve öğrencilerini makamında kabul eden HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, su ve kanal idarelerinin görevinin insana yönelik içme suyu teminini sağlamak ve atık suyu doğamıza, çevremize zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek olduğunu ifade ederek, HATSU bünyesinde görev yapan birimlerin görev ve yetkileri hakkında bilgiler aktardı. İçmesuyu, kanalizasyon ve arıtma tesisi gibi yatırımlarının yapılma sebeplerine değinen Çaparali, “sizin gibi değerleri çocuklarımızın ve diğer tüm hemşehrilerimizin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde ve temiz bir çevrede sürdürebilmeleri için 9 yeni atıksu arıtma tesisi, 2020 km içmesuyu, 1102 km kanalizasyon hattı ve 29 adet yeni içme suyu deposu yatırımı yaptık. Her şeyden önce sağlık anlayışı ile çalışıyoruz” dedi.

 

 

HATSU’nun görev ve yetkilerini detaylı şekilde öğrenen öğrenciler, canlı, çevreci, yenilikçi bir gençlik ve belediyecilik anlayışına katkıda bulunmak istediklerini ifade ederek, yapılan yatırımlardan etkilendiklerini belirtti. Program sonunda çekilen hatıra fotoğrafının ardından Genel Müdür Çaparali, çocuklara günün anısına hediyeler takdim etti.

 

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN YAVUZ, İSTANBUL’UN FETHİ’NİN 566.YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUNÖnceki Haber

BAŞKAN YAVUZ, İSTANBUL’UN FETHİ’NİN 566....

Gaün Tıp Fakültesi Öğrencileri Bilimsel Çalışmalarını SergilediSonraki Haber

Gaün Tıp Fakültesi Öğrencileri Bilimsel...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar