Reklamı Geç
Muzaffer Tuncer Black White
Komagene
Muhtarın Yeri
Hatay Alo Böcek
Görsem Anaokulu
Haas Taş Sanatları

TAY- DER Genel Başkanı Muhammed Gömük Dünya Gündemine Oturdu.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dilan Polat
FETÖ’yle Sivil Mücadele Platformu olan Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği (TAY-DER) Başkanı Muhammed Gömük Rusia RT kanalına konuştu.

TAY- DER Başkanı Muhammed Gömük İle görüşmek için Rusya’nın en büyük kanalı RT , İHA üzerinden canlı yayına bağlandı.  ABD - Darbeye Teşebbüs, İncirlik Başvurusu ve Fetoyla alakalı birçok konuya değinen Gömük’ün konuşması başta ABD olmak üzere birçok ülkenin gündemine oturdu. 

Muhammed Gömük İHA İzmir Bölge Müdürlüğünün stüdyolarından ,Russia Today (RT) Ana Haberlerine canlı bağlandığı kanalda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gömük’ün konuşması şöyle;

“Fetulahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu olarak bizler üstümüze düşen vazifeyi yaparak İncirlikteki ABD subayları hakkında ki savcılık başvurumuzu yaptık. Açtığımız dava, 60 sayfayı kapsayan suç duyurusu şeklindedir. Bu suçların içinde Ortadoğu'daki Amerikan operasyonlarını yöneten CENTOM'un komutanı General Joseph Votel’in, FETÖ'nün orduya sızmış olan teröristleri korumak, kendilerine emanet edilen tank, top ve uçaklarla Türk milletine açıktan savaş açmak, darbeye kalkışarak, ülke yönetimini eline almaya çalışmak, Rahip Brunson' un din adamı görüntüsü altında söz konusu terör örgütleri adına suç işlediği ve genel stratejileri kapsamında eylem birlikteliği içinde olduğu, örgütlerin amaçlarını bilerek ve isteyerek iş birliği yaptığı gibi suç duyuruları vardır. Türk Yargısı bağımsız bir yargıdır ve İnanıyorum ki askerler hakkettikleri cezayı alacaklardır."

Kanalın, sizce bu davaya kimler karşı gelecek sorusuna Gömük’ün cevabı; " İncirlikte görev yapan askerlerin dışında, ABD’nin Adana Konsolosluğunda görevli olup PKK, PYD, FETO Terör Örgütü ile şüpheli ilişkileri olanlar ve Rahip Branson soruşturmanın boyutunu genişletebilirler. Bu durumda kimse Türkiye’ye yaptırım uygulayamaz " oldu.

Amerika’dan başka kimlerden tepki var? Sorusunu ise Gömük, " Washington başına buyruk, hukuk tanımaz, küstah bir yönetim sergilemektedir. Bizler vatansever, ülkemiz için her şeyi göze alan insanlar onları ciddiye almadığımız ifade etmek isterim. ABD, Türkiye’ye 15 Temmuzda soğuk savaş ilan etmiş, şimdide döviz kurlarını arttırarak gözdağı vermeye çalışıyor, ama bilsinler ki Türkiye bir dünya lideri tarafından yönetiliyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu tehtidlere boyun eğecek bir lider değildir, Türk halkıda liderinin yanındadır. " diyerek yanıtladı.

Fetulahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Derneği olarak biz bu davayı Türk halkı adına açtık ve yine vatanımız için sonuna kadar mücadelemizin arkasında olacağız dedi.Muhammed Gömüğün, canlı yayın konuşması, Rusya , ABD, Çin başta olmak üzere 120 ülkede yayınlandı. Yaklaşık 10 dakika süren konuşma bit çok ülke gündeminde geniş yer aldı.

 

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osbük: “Osb Camiası Olarak Devletimizin Yanındayız”Önceki Haber

Osbük: “Osb Camiası Olarak Devletimizin...

Türkiye'nin Planı Hazır! Hedefte 4 Ülke VarSonraki Haber

Türkiye'nin Planı Hazır! Hedefte 4 Ülke...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz