Reklamı Geç
Yükseliş
Pati Oto Yıkama
Haas Taş Sanatları
Haas Taş Sanatları
Toroslar
Haas Taş Sanatları

Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Panel

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunda Panel
Dilan Polat

Panelde “Hatay’da Çocuk Gelişimi ve Sorunları” tartışıldı

Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla düzenlenen “Hatay’da Çocuk Gelişimi ve Sorunları” konulu panel düzenlendi.

Yayladağı ilçesinin tarihinde ilk defa bir bilimsel faaliyet gerçekleştirilmiş olan panelde hem Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulunda yeni ihdas edilen çocuk gelişimi bölümü tanıtıldı hem de toplumumuzun sosyal bir yarası olan çocuk gelişimindeki sorunlarla ilgili çözüm yollarını konu alan “Hatay’da Çocuk Gelişimi ve Sorunları” masaya yatırıldı.

Moderatörlüğünü Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Mustafa Göktürk yaptığı panele Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Servet Hali ve Yrd. Doç. Dr. Okan Sarıgöz, Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz, Yayladağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk ile Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim görevlisi Hatice Ceylan Kocaoğlu panelist olarak katıldılar.

Panelin ilk sözü alan Yrd. Doç. Dr. Servet Hali ailede Ahlak Eğitimi hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ahlak eğitiminin ailede 0-6 yaş arasında verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Yrd. Doç. Dr. Okan Sarıgöz ise Okul Öncesi Eğitimde Eğitiminde Yapılandırmacılık Kuramı hakkında konuştu, çocuk eğitiminde ilgi, sevgi ve çevrenin önemine değindi.

Bir diğer panelist olan Hatay İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zülale Yılmaz Hatay ilinde Okul öncesi eğitim hakkında verdiği sayısal veriler ışığında Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı. Zülale Yılmazdan sonra söz alan Yayladağı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Öztürk Yayladağı ilçesinde Okul öncesi eğitimi alanında okullaşma oranı ve ilgili okulların sorunları hakkında bilgi verdi. Son sözü alan Mustafa Kemal Üniversitesi Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim görevlisi Hatice Ceylan Kocaoğlu yeni açılan çocuk gelişimi bölümünün önemi ve tanıtımına dair yaptığı konuşmasını yapılacak çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Panelde değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Ömer Faruk Yüce panelin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu gibi panellerin, toplantıların ve projelerin devam etmesi gerektiğine inandığını söyledi.

Panele ilişkin konuşan Yayladağı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu müdürü Yrd. Doç. Dr. Cafer Tayer İşler: “ Eğitimli ve kültürlü bir topluma katkıda bulunmak, ülkemizin ve memleketimizin gençlerine hizmet etmek için, ilçe milli eğitim müdürlüğümüz bünyesinde bulunan meslek lisesindeki çocuk gelişimi bölümünün yüksekokul ayağını ilçemizde hayata geçirdik ve bugün burada çocuk gelişimindeki sorunları konunun uzmanlarında dinlemek üzere bu paneli düzenledik. İlçe yönetimine ve Rektörlüğümüze verdikleri destek dolayısı ile teşekkür ediyorum.” dedi.

Panel soru cevap kısmının ardından sona erdi. Kaymakam Ömer Faruk Yüce panelistlere plaket ve katılım belgesi takdim etti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK PARTİ'Lİ BAŞKAN AĞLAYARAK İSTİFA ETTİÖnceki Haber

AK PARTİ'Lİ BAŞKAN AĞLAYARAK İSTİFA ETTİ

MKÜ’de Ortopedik Fizyoterapi SempozyumuSonraki Haber

MKÜ’de Ortopedik Fizyoterapi Sempozyumu

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
istanbul oto gaz