Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Komagene
Komagene
Rıcco Junıors
Efsane Midye
Haas Taş Sanatları

ABD, Polonyada kolordu komutanlığı kuracak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ABD, Polonyada kolordu komutanlığı kuracak
Gökçesan
POLONYA MİLLİ SAVUNMA BAKANI MARİUSZ BLASZCZAK, NATO'NUN DOĞU AVRUPA KANADINDA GÖREV YAPAN TÜM ABD GÜÇLERİNİN BAĞLI OLACAĞI BİR ABD KOLORDU KOMUTANLIĞI KURULACAĞINI DUYURDU.

Polonya Milli Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak, NATO’nun Doğu Avrupa kanadında görev yapan tüm ABD güçlerinin bağlı olacağı bir ABD Kolordu Komutanlığı kurulacağını duyurdu.


Geçtiğimiz yıl Eylül ayında ABD Başkanı Donald Trump ile Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda arasında imzalanan Polonya’daki ABD askerinin sayısının arttırılmasına ilişkin anlaşmanın teknik detayları bugün tamamlandı. Polonya Milli Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki görüşmelerin tamamlandığını aktarırken, NATO’nun Doğu Avrupa kanadında görev yapan tüm ABD güçlerinin bağlı olacağı bir ABD Kolordu Komutanlığı kurulacağını duyurdu. Önümüzdeki günlerde ABD ile “Geliştirilmiş Savunma İşbirliği Anlaşması” imzalayacaklarını bildiren Blaszczak, "Polonya için önemli bir gün. Amerikalılarla müzakereleri tamamladık ve kısa süre içerisinde Amerikan ordularının Polonya’daki daimi varlığı konusundaki nihai anlaşma olan Geliştirilmiş Savunma İşbirliği Anlaşması’nı imzalayacağız" dedi.


Savunma Bakanı Blaszczak, ABD Savunma Bakanı Mark Esper’in de anlaşmaya ilişkin detayları onayladığını aktardı. Her şeyin öngörülen plan doğrultusunda ilerlediğini ve Polonya’ya en az bin ABD askerinin daha gönderileceğini bildiren Polonyalı Bakan, "Hali hazırda ülkemizde bulunan ABD Tümen Komutanlığı’na ek olarak oluşturulacak ABD Kolordu Komutanlığı, Polonya’nın ABD ile olan ilişkilerindeki özel rolünü ve iyi derecedeki işbirliğini kanıtlamaktadır" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başı korkuluğa sıkışan kurbanlığın yardımına itfaiye koştuÖnceki Haber

Başı korkuluğa sıkışan kurbanlığın yardı...

Samsunda yangına giden itfaiye aracı devrildi: 2 yaralıSonraki Haber

Samsunda yangına giden itfaiye aracı dev...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar