Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Rıcco Junıors
Teras Acua Otel
Asel İletişim
Antikya
Haas Taş Sanatları

Afyonkarahisarda ekmekler evlere kadar ulaştırıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Afyonkarahisarda ekmekler evlere kadar ulaştırıldı
Haas Taş Sanatları
TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ, YENİ TİP KORONA VİRÜS (COVİD-19) SALGINI KAPSAMINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI İLE EVLERİNDEN ÇIKAMAYAN VATANDAŞLARA KAPI KAPI EKMEK DAĞITTI.

Türkiye Kızılay Derneği Afyonkarahisar Şubesi, yeni tip Korona virüs (Covid-19) salgını kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması ile evlerinden çıkamayan vatandaşlara kapı kapı ekmek dağıttı.


Afyonkarahisar’da her zaman ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatan Kızılay, yeni tip Korona virüs salgını kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile 4 gün evlerinden çıkamayacak vatandaşların da imdadına yetişiyor. Vefa Destek Gurubu’nda bulunun Kızılay ekibi, Fakıpaşa mahallesinde megafonla duyurunun ardından ekmek ihtiyacı olan vatandaşlara ihtiyaçları kadar ekmek dağıtımı yaptı.


Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar ve beraberindeki gönüllü ekipler mahallelerde sokak sokak gezerek ihtiyaç sahibi ailelere ekmek dağıttı. Okyar, Korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza 4 gün boyunca ekmek dağıtacaklarını söyledi. Dağıtım hakkında bilgiler veren Okyar, “Kızılay Afyonkarahisar şubesi olarak sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için mahallerde ekmek dağıtıyoruz. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve YÜNTAŞ’ın Kızılay şubemize hibe ettikleri ekmekleri vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Kızılay Afyonkarahisar ailesi olarak ramazan ayı boyunca 2 bin aileye 400 TL nakdi yardımda bulunduk. Anlaşmalı mağazalarımızda 378 çocuğa bayramlık aldık. 3 bin aileye gıda yardımında bulunduk. Kızılay olarak her zaman ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dakikalarca suyun altında kalan çocuk kurtarıldıÖnceki Haber

Dakikalarca suyun altında kalan çocuk ku...

Niğde sessizliğe büründüSonraki Haber

Niğde sessizliğe büründü

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar