Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Komagene
Ceviz Ticaret
Altıneller Vestel
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Afyonkarahisarda ilk kez uygulanan sokağa çıkma yasağı başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Afyonkarahisarda ilk kez uygulanan sokağa çıkma yasağı başladı
Gökçesan
COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA BAYRAM SÜRESİNCE 81 İLDE OLDUĞU GİBİ SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GECE 24.00 İTİBARİYLE BAŞLAYAN AFYONKARAHİSAR’DA EMNİYET EKİPLERİ BİR ÇOK NOKTADA UYGULAMA YAPTI. YASAĞIN BAŞLAMASIYLA EVİNE GİTMEYE ÇALIŞAN BİR VATANDAŞINDA ARABASI ÇALIŞMAYINCA İTEREK MEYDANDAN UZAKLAŞMAKMAK ZORUNDA KALDI.

Covid-19 tedbirleri kapsamında bayram süresince 81 ilde olduğu gibi sokağa çıkma kısıtlaması gece 24.00 itibariyle başlayan Afyonkarahisar’da emniyet ekipleri bir çok noktada uygulama yaptı. Yasağın başlamasıyla evine gitmeye çalışan bir vatandaşında arabası çalışmayınca iterek meydandan uzaklaşmak zorunda kaldı.


Afyonkarahisar’da yurt genelinde olduğu gibi bayram süresince uygulanacak sokağa çıkma yasağı 24.00 itibariyle başladı. Vatandaşların yasağın son dakikalarına kadar marketlerde alışveriş yaptığı gözlenen kentte, kısıtlamanın başladığı andan itibaren bayramı geçirecekleri evlerine döndüler. Kentte ilk kez uygulanacak sokağa çıkma uygulamasında polisler ve bekçiler yasağa uymayan vatandaşları uyararak evlerine gitmeleri yönünde ikazda bulundu.


Yasağın başladığı saatten itibaren evine gitmek isteyen bir vatandaşın arabası çalışmayınca iterek çalıştırıp hızla evine doğru uzaklaştı. Yasağın başlamasına rağmen mesaisi henüz yeni dolan çöp toplayan bir işçide “Yasak başladı ama biz mecbur sokaktayız, Allah sonumuzu hayır etsin” dedi.


Kentin en işlek noktalarından olan kent meydanı, Yeşilyol caddesi, Bankalar caddesi ve Ambaryolu caddesi yasağın başlamasıyla birlikte boş kaldı.


Öte yandan kavşaklarda polisler, mahallelerde ise bekçiler sabaha kadar nöbet tutup devriye gezdi.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bayramı da kapsayan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması başladıÖnceki Haber

Bayramı da kapsayan 4 günlük sokağa çıkm...

Düzcede sokağa çıkma yasağını delen 7 kişiye ceza uygulandıSonraki Haber

Düzcede sokağa çıkma yasağını delen 7 ki...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar