Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Ceviz Ticaret
Komagene
Yükseliş Koleji
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemirden İman Terbiyesi vurgusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemirden İman Terbiyesi vurgusu
Gökçesan
COVİD19 SALGINI SEBEBİYLE MESCİDİ HARAM BAŞTA OLARAK İBADETHANELERİN KAPALI OLDUĞU BİR DÖNEM YAŞANDIĞINI, RAMAZAN NEŞVE VE SEVİNCİNİN GEREĞİ GİBİ PAYLAŞILAMADIĞINI BELİRTEN MİLLETVEKİLİ AYDEMİR, ‘ALLAH İSLAM ALEMİNE BÖYLESİ BİR RAMAZAN VE BAYRAMI BİR DAHA YAŞATMASIN. NİYAZIMIZ BUDUR. ‘ KAYDINI DÜŞTÜ.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Bereket, rahmet ve mağfiret iklimi Ramazan ayına veda hüznü; dini heyecan ve sevinç vakti bayrama erişmenin haz ve süruru içinde, İslam aleminin manevi coşkusunu paylaşıyor, bize ufuk kazandıran ruh mimarlarımız, şühedamızı, mübarek ecdadı rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz" dedi.


Covid-19 salgını sebebiyle Mescidi Haram başta olarak ibadethanelerin kapalı olduğu bir dönem yaşandığını, Ramazan neşve ve sevincinin gereği gibi paylaşılamadığını belirten AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, "Allah İslam alemine böylesi bir Ramazan ve Bayramı bir daha yaşatmasın. Niyazımız budur" kaydını düştü.


Kısıtlama sebebiyle bayram tebrikleşmesinin ev ziyaretleriyle gerçekleşemeyeceğini bildiren Milletvekili Aydemir, "Yeryüzüne bir medeniyet getiren tek büyük dinin mensubu; Selçuklu ve Osmanlı Fatihleriyle yeryüzüne kıta kıta adalet, şefkat ve merhameti taşıyan Yüce Milletimiz, bayramın maneviyatı içinde, fiziken birlikte olmasa da müşterek gönül frekansında buluşacaktır" kaydına yer verdi.Dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma


Milletvekili Aydemir, "Bütün tarihi boyunca adalet ve insafı abideleştiren; sevgi ve hoşgörüyü karakter edinen, ince bir ruh ve duyguyla her daim asırlara yön ve mana veren yüce milletimiz mukaddesliğine layık bir heyecanla karşıladığı Ramazan Bayramının ruhaniyeti içinde ve vecd ile yüreğini tekbirde buluşturacak; kardeşlik iman ve kararlılığını dayanışma, paylaşma ve yardımlaşmayla bir kez daha ifade edecektir" dedi.


Milletvekili Aydemir, bayramın, nurlu bir neşvenin hakim olduğu mübarek bir alemi kayıt ve ifade eden müstesna bir zaman dilimi olduğu Milli Şair Akif’in ‘Afâk bütün hande, cihan başka cihandır/Bayram ne kadar hoş, ne şetâretli zamandır’ dizeleriyle tarif ettiği yüksek bir iman terbiyesini yansıttığını belirtti.


Milletvekili Aydemir, ‘Fazilet, iman, hikmet ve irfan mevsimi Ramazan Ayı sonrası, bizi bayram süruruna kavuşturan Yüce Mevlaya şükür ile, İslam coğrafyasında kan ve gözyaşlarının dinmesini niyaz ediyor, vahdet şuurunda, tevhid yolunda bir kardeşliğin hakim olmasını diliyoruz. ‘ dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehirde kumar oynanan adrese baskın: 19 kişiye para cezası verildiÖnceki Haber

Ataşehirde kumar oynanan adrese baskın:...

Galatasaray Divan Kurulu telekonferans yöntemiyle toplandıSonraki Haber

Galatasaray Divan Kurulu telekonferans y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar