Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Rıcco Junıors
Rıcco Junıors
Yükseliş Koleji
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Akdeniz'de Korkutan Depremler, Art Arda Sallandık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akdeniz'de Korkutan Depremler, Art Arda Sallandık
Gökçesan
Akdeniz'de Kandilli verilerine göre 5,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre ise merkez üssünün Marmaris olduğu deprem şiddeti 4,6 olarak belirtildi. İşte Akdeniz depremi ile AFAD ve Kandilli Rasathanesi verilerine göre son depremler...

Akdeniz’de korkutan deprem! Kandilli ve AFAD verilerine göre son depremler…

 

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 14.58’de Marmaris ilçesi açıklarında 4,6 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Akdeniz’in 27,68 kilometre derinliğindeki depremin merkez üssünün, Muğla’nın Marmaris ilçesine 91,57 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

Kandilli verilerine göre ise 14.9 kilometre derinlikte meydana gelen depremin merkez üssü Akdeniz iken, deprem şiddeti olarak 5.0 olarak açıklandı.

 

 

DEPREMDE CAN VE MAL KAYBI YAŞANMADI

Marmaris Kaymakam Vekili Ula Kaymakamı Baha Başçelik, yaptığı açıklamada, “Deprem oldu ancak, bize ulaşan herhangi bir olumsuzluk bulunmuyor.” dedi.

SON DEPREMLER

 

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

 

Akdeniz’de korkutan deprem! Kandilli ve AFAD verilerine göre son depremler…

 

DEPREM NASIL OLUR?

Deprem, yer sarsıntısı veya zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Sismik aktivite ile kastedilen meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler sismograf ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da sismoloji denir. Depremin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenir.

Bu ölçeğe göre 3 ve altı şiddetteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü şiddetteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yer yüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir.

 

 

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İŞKUR 6 Aydır O Verileri Neden Yayınlamıyor?Önceki Haber

İŞKUR 6 Aydır O Verileri Neden Yayınlamı...

30 AĞUSTOS RUHUYLA ZAFERİN GURURUYLASonraki Haber

30 AĞUSTOS RUHUYLA ZAFERİN GURURUYLA

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar