Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Alperen Ocaklarından Engeliler Günü mesajı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Alperen Ocaklarından Engeliler Günü mesajı
Beyza Piliç
Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Karabük İl Başkanı Ahmet Yasin Kaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Özkan Spor

Kaya, mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunduğu teklif ile "özürlü" olarak telaffuz edilen özel insanlara "engelli" diyebilmesine vesile olan merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmetle andıklarını belirtti.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik eden Kaya, şunları kaydetti:
"Engelleri oluşturan sebepleri ortadan kaldırmak görev üstü görevimiz olmalıdır. En büyük engel sevgisizliktir. Fırsat verildiğinde neler yapabileceklerine hepimiz yüzlerce kez şahit olduk. Spordan sanata, ekonomiden bilime her alanda ülkemizi gururlandırarak yüzlerce başarıya imza attılar. Unutmayalım ki, engelli kardeşlerimizin, acınmaya ya da vicdanınızı rahatlatmak için işe alınmaya değil, gerçekten çalışıp hayatını devam ettirmeye ihtiyaçları vardır. Hepimiz gibi evine ekmek götürmek, çocuklarını okutmak, tatile gitmek ve en önemlisi kimseye muhtaç olmadan kendi kendilerine ihtiyaçlarını karşılayabilmek gibi yaşamsal haklardan başka bir talepleri yoktur. Engelli vatandaşlarımızın eğitim, istihdam gibi olanaklardan kendi kendine yeterli bir duruma getirilmesi, devletimizin ve bizlerin asli görevidir."
Burdurda 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazanın dava sonucu aileyi isyan ettirdiÖnceki Haber

Burdurda 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan k...

Gümüşhaneli dağcılardan Bayburtta doğa ve kültür dolu yürüyüşSonraki Haber

Gümüşhaneli dağcılardan Bayburtta doğa v...

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!