Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
MEK Spor
Haas Taş Sanatları
Beyza İnşaat
Görsem Anaokulu
Haas Taş Sanatları

Aman Dikkat

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aman Dikkat
Haas Taş Sanatları
Bir tıp raporuna göre, Çin güvecindeki (hotpot) domuz etini yemesinin ardından inşaat işçisinin beyninde, yüzlerce tenya oluştu.

 

O yemeği yedikten sonra beyninde yüzlerce tenya çıkan adam!

 

Bir tıp raporuna göre, Çin güvecindeki (hotpot) domuz etini yemesinin ardından inşaat işçisinin beyninde, yüzlerce tenya oluştu.

 

O yemeği yedikten sonra beyninde yüzlerce tenya çıkan adam!

 

Çin'in doğusundaki Zhejiang’da 49 yaşındaki adam bir ay süren baş dönmesi ve baş ağrısının ardından bir gece vakti geçirdiği nöbetin akabinde hastaneye kaldırıldı. Zhejiang Üniversite Hastanesi'ndeki doktorlar, kayıtlara yalnızca Zhu ismiyle geçen hastayı epilepsi benzeri semptomlarına göre değerlendirdikten sonra, beynin iki tarafında çok sayıda lezyon ve kan damarlarında da birikmiş kalsiyum buldu.
Daha sonra hastaya bağırsak kurdu larvalarının beyni istila etmesi sonucu oluşan nörosistiserkoz tanısı kondu ve parazitleri bir ay önce yediği güveçteki yeterince pişmemiş koyun ve domuz eti yüzünden kaptığı söylendi.

 

ASLINDA MÜŞTERİLERİN KENDİLERİNİN PİŞİRECEĞİ ŞEKİLDE SERVİS EDİLEN BİR YEMEK

Birleşik Krallık'ın Lancashire çeşidiyle hiçbir ilgisi olmayan Çin güveçleri aslında bir masanın merkezine yerleştirilmiş, içinde baharatlı et suyunun kaynadığı büyük tavalarda müşterilerin genelde menüden seçtikleri ince dilimlenmiş etleri kendilerinin pişireceği şekilde servis ediliyor.

 

chengdu-3874137_960_720

 

'ETİ BİRAZ PİŞİRDİM, SABIRSIZCA YEDİM'

Hastaneden gelen bilgilere göre Zhu doktorlara şöyle söyledi:

Eti sadece biraz pişirdim. Baharatlı et suyunun olduğu tencerenin altı kırmızıydı, yani etin tamamen pişip pişmediğini göremiyordum, ben de sabırsızca yedim.
Rapora göre hasta tenyaların çıkarılmasının ardından tamamen iyileşti. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre nörosistiserkoz ağırlıklı olarak Güney Amerika, Afrika ve Asya'da gelişmekte olan ülkelerdeki yoksul tarım topluluklarını etkiliyor.

DAHA ÖNCE DE NEW YORK'TA BİR KADIN AYNI DURUMDAN MUZDARİP OLMUŞTU

Ama istisnalar da mevcut. Haziran'da, New York'ta yaşayan Rachel Palma'nın beyninde yavru bir tenya bulunmuştu. Doktorlar parazitin neden olduğu gelişimin tümör olarak düşünüp Palma'yı beyin ameliyatına alınca tenyayı keşfetmişti.
Dr. Jonathan Rasouli The Washington Post'a verdiği demeçte ameliyatta kanserli bir tümörden ziyade bıldırcın yumurtasına benzeyen kitleyi buldukları anı anlatmıştı:
Hepimiz 'Bu da ne?' diyorduk. Gerçekten şok ediciydi. Neye benzediğini görünce hepimiz şaşkınlıkla başımızı kaşımıştık.

 

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1 Ocak'tan itibarenÖnceki Haber

1 Ocak'tan itibaren

Lise öğrencisi trafik kazasında hayatını kaybettiSonraki Haber

Lise öğrencisi trafik kazasında hayatını...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet