Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Araçlar için kışlık bakım uyarısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Araçlar için kışlık bakım uyarısı
Beyza Piliç
Kış mevsimine girilmesiyle oto sanayilerde ‘kışlık bakım’ telaşı başladı. Araçlarda motor bakımın önemine dikkat çekilirken, kış lastiklerinin takılması ve antifiriz dolumlarının da uygulanması gerektiğinin altı çizildi.
Özkan Spor

Oto tamir ustaları, mevsimin değişmesiyle sertleşen hava ve yol şartlarından dolayı araç bakımlarının yapılmasının gerekli olduğunu belirtiyor. Ustalar, rutin bakımların yanı sıra kış mevsimine girerken antifiriz işleminin yapılmasının önemine dikkat çekiyor.
Kış mevsimine girerken araçlara antifiriz koymanın önemine dikkat çeken oto tamir ustası Sezai Çatalbaş, “Kış mevsimine girerken araçlara antifriz koyulması gerekiyor. Antifirz koydurmak maliyetli bir işlem değildir, ortalama 200 tl fiyatı var. Antifiriz koyulmadığı takdirde çok daha fazla masraf çıkabilir. Hava sıfır derecenin altına düştüğü zaman su da donma yapar, araçtaki su donma yaptığında aracın bazı aksanlarında sorunlar çıkar. Bu sebeple antifiriz koyulması güvenli sürüş açısından önemlidir. Aracın bakımları düzenli şekilde yapıldığı zaman motorun ömrü uzar. Filtreler zamanında değiştirildiğinde yakıt tasarrufu da sağlar” dedi.
Kış lastiği ile ilgili de konuşan Çatalbaş, “Ticari araçlar için kış lastiği zorunlu cezası da var. Ayrıca sadece ticari araçlar için değil hususi kullanılan araçlar da kış lastiği kullanmalı. Güvenli sürüş için mutlaka kış lastiği kullanılmalı” diye konuştu.
Uyuşturucu kullanıcıları mezarlıkları kendilerine mesken tuttuÖnceki Haber

Uyuşturucu kullanıcıları mezarlıkları ke...

Adıyamana şehit ateşi düştüSonraki Haber

Adıyamana şehit ateşi düştü

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!