Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Bahçeli, Burası Tampon Bölge Değil Güvenli Bölgedir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bahçeli, Burası Tampon Bölge Değil Güvenli Bölgedir
Beyza Piliç
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geleneksel hale gelen partililerle bayramlaşma programında 90 Amerika askerinin Türkiye'ye gelişini değerlendirerek, "Türkiye'de güvenlik koridorunun oluşması için her tarafı karıştıran Amerika'yı ikna ederek, biraz tehdit ve tehlikeleri hafifletmek yolu yadırganacak bir yol olarak düşünülmemelidir" dedi.
Özkan Spor

 

 

90 Amerika askerinin Türkiye'ye gelişini değerlendiren Devlet Bahçeli, "Türkiye'de güvenlik koridorunun oluşması için her tarafı karıştıran Amerika'yı ikna ederek, biraz tehdit ve tehlikeleri hafifletmek yolu yadırganacak bir yol olarak düşünülmemelidir" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, geleneksel hale gelen partililerle bayramlaşma programında, bir gazetecinin "Amerika askerlerin Şanlıurfa'ya gelmesi yeni bir operasyon sinyali mi?" sorusunu cevapladı. Bahçeli, şunları kaydetti:

Burası bir tampon bölge değildir. Burası bir güvenlik bölgesidir. Tampon bölge, çatışan gruplar arasında belli bir süre son verilmiş olan bölgedir.

Güvenlik bölgesiyse, dış unsurların ülkemizi tehdit ettiği bir alan olarak dikkate alınması gereken ve Türkiye'nin bağımsızlığını, bütünlüğünü, kardeşliğini koruyabilecek bir alan olarak düşünmek ve Ortadoğu'ya barışı getirmek olarak düşünülmelidir." 

Anahtar Kelimeler:
Hataylı Ziyaretçilerden Antep Ekonomisine KatkıÖnceki Haber

Hataylı Ziyaretçilerden Antep Ekonomisin...

Hükümet ile Türk-iş Zamda AnlaştıSonraki Haber

Hükümet ile Türk-iş Zamda Anlaştı

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!