Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
BEH Yapı Ali Behzadi
Ceviz Ticaret
Tunas İnşaat
MEK Spor
Haas Taş Sanatları

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ HATAY KAMPÜSÜ DÜNYA 2.Sİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAHÇEŞEHİR KOLEJİ HATAY KAMPÜSÜ DÜNYA 2.Sİ
Haas Taş Sanatları
Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü öğrencileri Estonya’da gerçekleşen Robotex International’da Dünya 2.si olarak bayrağımızı dalgalandırdı.

 

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ HATAY KAMPÜSÜ DÜNYA 2.Sİ

 

Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü öğrencileri Estonya’da gerçekleşen Robotex International’da Dünya 2.si olarak bayrağımızı dalgalandırdı.

 

 

Robotex Internatonal, Dünyanın en büyük robot festivali olarak merkezi Tallinn-Estonya’da bulunan Finlandinya, Amerika, Çin gibi ülkelerde faaliyet gösteren bir robotik organizasyonudur. Mühendisler, yöneticiler ve öğrencileri biraraya getiren, dünya üzerinde 18 ayrı noktada varolan bu organizasyonda amaç robot teknolojisini dünya genelinde yaygınlaştırmak ve üreten bir nesil yetiştirmektir.

Yaklaşık 3.000 yarışmacı ve 10.000 ziyaretçinin katıldığı Estonya’daki yarışmada, kendi ülkelerinde şampiyon olan takımlar sahne aldı.

2-3 Kasım tarihlerinde Antalya’da Türkiye ayağı gerçekleşen Robotex’de Türkiye Şampiyonu olan Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü “ZEUS” takımı Estonya’daki Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmeye hak kazanarak, “Akıllı Şehirler” (Ülemiste City Kratt) kategorisinde Dünya 2.si oldu. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi ile Anadolu Lisesi öğrencileri Ekin Arda Kerimoğlu, Defne Su Kılıçlar, Hasan Görkem İnal, İsa Murat Tümer, Özgür Arusoğlu mentörleri Orhan Çevik liderliğinde yaptıkları projede Türkçe ve İngilizce uzaktan telefon ile sözlü komut alabilen bir robot tasarlayarak, bu robotlar ile şehrin sorunlarına hızlı ve pratik çözümler üretmeyi hedeflediler. Robotun tasarım, yazılım, elektronik, mekanik gibi tüm aşamalarında Hatay Kampüsü Bilim Merkezinde okul dışı zamanda çalışmalar yaptılar.

 

 

Kurucu Temsilcisi Sn. Serdal Aslan “2016 yılında Bahçeşehir Kolejini Hatay’a kazandırdığımızda hedefimiz değişen dünyayı takip edebilen ve üreten bir nesil yetiştirmekti. Bu hedef doğrultusunda yapılan bu tarz projeler ve alınan bu dereceler ile hedeflerimize adım adım ilerliyoruz. Başarılarımızın Türkiye sınırlarını aşıp Dünya çapında olması bizi hem çok gururlandırıyor aynı zamanda sorumluluk da yüklüyor. Hatay Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları olarak Hatay’ımızı ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bu başarılarda emeği geçen tüm ekibimi ve öğrencilerimi yürekten kutluyorum.”

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Yavuz’un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü MesajıÖnceki Haber

Başkan Yavuz’un 3 Aralık Dünya Engellile...

BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJISonraki Haber

BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ME...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet