Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Hatay Alo Böcek
Güneyler
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Bakan Soylu Musiki Muallim Mektebi Sohbetlerinin konuğu oldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bakan Soylu Musiki Muallim Mektebi Sohbetlerinin konuğu oldu
Gökçesan
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU, MAMAK BELEDİYESİ TARAFINDAN RAMAZAN AYI BOYUNCA DİJİTAL ORTAMDA VATANDAŞLARLA BULUŞAN MUSİKİ MUALLİM MEKTEBİ SOHBETLERİ’NİN KONUĞU OLDU. MODERATÖRLÜĞÜNÜ SERDAR TUNCER’İN YAPTIĞI VE YAKLAŞIK 2 SAAT SÜREN PROGRAMDA BAKAN SOYLU GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARININ YANI SIRA ANILARINI DA ANLATTI. SOHBET ESNASINDA ÖZELLİKLE ŞEHİT AİLELERİNİN HATIRALARINI PAYLAŞIRKEN ZAMAN ZAMAN DUYGULANAN SOYLU, MUSİKİ MUALLİM MEKTEBİ SOHBETLERİ’NİN KENDİSİNE İYİ GELDİĞİNİ BELİRTEREK “ÇOK KIYMETLİ OLDU, DİNLENDİM” DEDİ.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mamak Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca dijital ortamda vatandaşlarla buluşan Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri’nin konuğu oldu. Moderatörlüğünü Serdar Tuncer’in yaptığı ve yaklaşık 2 saat süren programda Bakan Soylu gündeme dair açıklamalarının yanı sıra anılarını da anlattı. Sohbet esnasında özellikle şehit ailelerinin hatıralarını paylaşırken zaman zaman duygulanan Soylu, Musiki Muallim Mektebi Sohbetleri’nin kendisine iyi geldiğini belirterek “Çok kıymetli oldu, dinlendim” dedi.


Bu Ramazan Ayı’nın geçtiğimiz Ramazan aylarına göre daha mahzun geçtiğini belirten Soylu, hem pandemi süreci hem de ibadetler açısından bu çok şanslı olunmadığını kaydetti. Soylu, “Daha evvelki Ramazanlarda daha yoğundu. Bu Ramazan kendimiz adına, yaşadıklarımız adına, ibadet adına çok şanslı diyemeyeceğim. Beni bağışlasınlar ama benim için Ramazan İstanbul’dur.Süleymaniyesiz geçen bir Ramazan, Sultan Ahmetsiz geçen bir Ramazan, Fatih’in koşuşturmacası içinde geçen onsuz bir Ramazan, Eyüp Sultan’ın mahzunluğu içinde geçen bir Ramazan, daha sayabileceğim beklide onlarca , yüzlerce özelliği yaşayamadık. Birazda pandemiyle ilgili alınan kararlar, tedbirler, takibi, bunlarla ilgili eksiklik olmaması için ortaya koyduğumuz tititzlik. Çok isterdim bu ramazan ayı’nda Kuran’ı Kerim’in sayfaları arasında kaybolup gitmeyi çok isterdim. Ramazan’ın sonunda belki bir iç acısı olarak söylüyorum. Büyük bir sınavdayız. Bu sınavı hep birlikte yaşıyoruz..Orucumuzu tuttuk, ibadetimizi yaptık ama Ramazan’ın bizi dinlendirme haline sevdalanamadık” dedi.


“Babamın kanını yerde bırakma Süleyman Amca”


Programda özellikle şehit aileleriyle yaşadığı anıları da paylaşan Soylu, “Benim arka odamda dolap gibi, vitrin gibi bir şey var. Şehit ailelerinden gelen mektuplar, her gittiğimiz cenazeden fotoğraflar var. Beni en çok etkileyen, 7-8 yaşlarında bir çocuğun kendi el yazısıyla yazdığı mektuptu. ‘babamı çok özlüyorum, onun kanını yerde bırakma Süleyman Amca’ dedi. Günün yirmi dört saati etkileniyoruz. Biz bunu hissetmek zorundayız” dedi.


“Tayyip Erdoğan ile çalışmak benim için şereftir”


Siyasetin zorluğundan da bahseden İçişleri Bakanı Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yol yürümenin kendisi için önemine değinerek, “Siyaset zemini zordur. Hesabi bir zemindir.Nasıl ifade ederseniz edin anlatamazsınız. Tayyip Erdoğan ile çalışmak benim için şereftir. Onun başarısı için dua etmek de benim için şereftir.Ben kendimi böyle kodladım. Şahsıyla ilgili bir iddianın da sahibi değilim. Tayyip Erdoğan bu ülkeye çok büyük şeyler kazandırdı” dedi.


Programa teşriflerinden dolayı Bakan Soylu’ya teşekkür eden Başkan Köse de, “Bu yıl koronavirüs nedeniyle buruk bir Ramazan geçiriyoruz. Her zamanki gibi belki bir araya gelemiyor, aynı sofraları paylaşamıyoruz ama kalplerimiz birlikte. Cenab-ı Allah’tan bizleri birlik, berberlik ve sağlık içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuşturmasını niyaz ediyorum. Şimdiden tüm hemşehrilerimizin Ramazan Bayramlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Konyada sokak hayvanları bayramda da yalnız bırakılmadıÖnceki Haber

Konyada sokak hayvanları bayramda da yal...

Tuncelide yaralı bulunan arı şahini tedavi altına alındıSonraki Haber

Tuncelide yaralı bulunan arı şahini teda...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar