Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Teras Acua Otel
Güneylerr
Esmergil
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Başkan Büyüksimitci, “Pandemiye Rağmen Sanayinin Çarkları Dönüyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Büyüksimitci, “Pandemiye Rağmen Sanayinin Çarkları Dönüyor”
Gökçesan
KAYSERİ SANAYİ ODASI (KAYSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTCİ, TÜRKİYE İSTATİSTİK KURUMU (TÜİK) TARAFINDAN AÇIKLANAN TEMMUZ AYI SANAYİ ÜRETİM VERİLERİNİN, PANDEMİ DÖNEMİNDEKİ KAYIPLARI TELAFİ ETME ADINA SON DERECE ÖNEMLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan temmuz ayı sanayi üretim verilerinin, pandemi dönemindeki kayıpları telafi etme adına son derece önemli olduğunu söyledi.


Sanayi üretim endeksinin, Covid-19 salgın sürecinde normalleşme sonrası yakaladığı ivmeyi sürdürdüğüne dikkat çeken KAYSO Başkanı Büyüksimitci, “Sanayi üretimi pandemi kısıtlamalarının büyük ölçüde kaldırılmış olmasıyla temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 8,4 yükselerek yurt içinde ilk vakanın görüldüğü mart ayındaki 112,6 seviyesi üzerine çıktı. 2019’un aynı ayına göre de yüzde 4,4 artış gösterdi. Aylık bazda tüm alt kalemlerin pozitif gerçekleşmesi de önümüzdeki döneme dair umutlarımızı daha da artırdı” dedi.


Pandemiye rağmen sanayinin çarklarının döndüğünü belirten Başkan Büyüksimitci, “Pandemi koşullarına rağmen hükümetimizin de hayata geçirdiği ekonomik tedbirlerle sanayinin çarklarının dönüyor olması son derece önemli. Sanayi üretimi büyümenin öncü göstergelerinin başında gelmektedir. Türkiye’nin geleceğine inanan, yatırım yapan, üreten tüm sanayicilerimizin gayretleriyle bu büyümeyi hız kesmeden devam ettirerek, üçüncü ve dördüncü çeyrekte kayıplarımızı telafi edip, yılı pozitif kapatabilmek için çalışacağız” diye konuştu.


Her şeye rağmen üretime, istihdama ve ihracata devam eden üyelerine teşekkür eden Başkan Büyüksimitci, ülkemizi hedeflerine ulaştırmak adına canla başla çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İkiye bölünmüş yakıt deposunda 310 kilo 880 gram likit eroin ele geçirildiÖnceki Haber

İkiye bölünmüş yakıt deposunda 310 kilo...

Fatsada trafik kazası: 4 yaralıSonraki Haber

Fatsada trafik kazası: 4 yaralı

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar