Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Rıcco Junıors
Ceviz Ticaret
Ceviz Ticaret
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

BAŞKAN MEHMET YELOĞLU: GAZİLERİMİZ TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİDİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN MEHMET YELOĞLU: GAZİLERİMİZ TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİDİR
Gökçesan
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, “19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, “19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Yeloğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Türk Milleti’nin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olan gazilik, şehitlik Mertebesinden sonra gelen en önemli rütbedir. Şehit ve gazilerimizin tarih boyunca yazdıkları destansı kahramanlıklarla, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığımız sonsuza dek sürecektir.

 

Geçmişten günümüze hür ve bağımsız yaşamış olan Milletimiz, canından kıymetli bildiği vatan topraklarını binlerce şehit vererek korumasını bilmiş, sağ kalan kahramanlarımız ise bu onurlu mücadelede gazilik unvanına erişmişlerdir. 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümü, Ülkemizde “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Gaziler günü aynı zamanda “Kahramanlık Günü” dür. Şehitlik ve Gazilik unvanlarının, Milletimizin her bireyi için saygın ve kutsal bir manası ve önemi vardır.”

 

GÖNÜL KAPILARI ARDINA KADAR AÇIKTIR

Başkan Yeloğlu açıklamasının devamında; “Vatan ve bayrak sevgisi, özgürlük ve bağımsızlık sevdası tüm Dünyaya emsal olan bu milletin evlatları, tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de kahramanlık destanları yazarak, Şehitlik ve Gazilik mertebesine ulaşmıştır. Şehit ve Gazilerimiz, Devletimizin ve Milletimizin özgürlüğüne, bağımsızlığına, birliğine ve bütünlüğüne kasteden mihraklara karşı, canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile içinde bulunduğumuz coğrafyanın bizlere vatan edinilmesini ve vatan olarak korunmasını sağlamışlardır. Devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda, gerektiğinde yine Şehitler ve Gaziler vermekten asla kaçınmayacak olan bu millet, şehitlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatırken, Gazilerimizi toplumsal hayatta her zaman baş tacı edecek, layık oldukları saygı ve sevgiyi eksiksiz olarak yerine getirecek ve bu görevini yaşamı boyunca sürdürecektir.” Dedi.

 

KAHRAMANLARIMIZ GURUR KAYNAĞIMIZDIR

Başkan Yeloğlu son olarak; “Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gaziler Günü vesilesiyle, bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmalıyız, çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MERALAR ISLAH EDİLECEKÖnceki Haber

MERALAR ISLAH EDİLECEK

Kardeşine kızı vermedikleri için dehşet saçtı: 3 ölü, 3 yaralıSonraki Haber

Kardeşine kızı vermedikleri için dehşet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar