Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Teras Acua Otel
Haas Taş Sanatları
Arslanoğlu
Teras Acua Otel
Haas Taş Sanatları

BAŞKAN MEHMET YELOĞLU: HAYATIN İÇİNDE BİR VE BÜTÜNÜZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN MEHMET YELOĞLU: HAYATIN İÇİNDE BİR VE BÜTÜNÜZ
Haas Taş Sanatları
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yeloğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU: HAYATIN İÇİNDE BİR VE BÜTÜNÜZ

 

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yeloğlu yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen ve engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılarak engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesini hedefleyen Dünya Engelliler Günü, engelli hak ve sorumluluklarının hatırlanması açısından oldukça önemli bir gündür. Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur. Engelli bireylerimizin normal bir hayat sürmesi ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür. Engelli bireylerimizin umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip çözümler üretmek en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Çünkü engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

HEPİMİZİN GÖREVİ, ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YARDIM ETMEK OLMALIDIR

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli unsurlardan birisi de o ülkenin engelli vatandaşlarına yönelik sağladığı altyapı, sosyal ve kültürel, eğitim, iş, sağlık, barınma ve destek hizmetleri gibi kamusal hizmetlerin yaygınlığı ve kalitesi olduğunu vurgulayan Başkan Yeloğlu açıklamasının devamında, “Engelli vatandaşlarımızı hayatın her alanına ve sürecine dahil etmek, onları desteklemek ve teşvik etmek, ihtiyaç duydukları hizmetleri en etkin ve hızlı bir şekilde yapmak, onların sorunlarını önceleyip çözmek ve hizmet sunum mekanizmalarını buna uygun hale getirmek, sosyal hayata katılımlarında onlara destek olmak, hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Engeli olan bireyler toplumla bağını koparmamalı, tam tersine kendisi ve çevresiyle barışık olmaya büyük bir şekilde gayret göstermelidir” dedi.

 

ENGELLİ BİREYLERİMİZ SOSYAL YAŞAMDAN KENDİNİ SOYUTLAMAMALI

Başkan Yeloğlu son olarak, “Engelli bireylerimiz sosyal yaşamdan kendini soyutlamamalı, başarılı ve mutlu bir gelecek için toplum içerisinde tüketen değil, her zaman üreten olmayı amaç edinmelidir. Böylece başarıyı yakalamada kendi engelini büyük bir ölçüde aşmış olacaktır. Bu vesile ile engellerin hep birlikte çalışarak aşılacağı engelsiz bir dünya temennisiyle tüm engelli bireylerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar sağlıklı, mutlu ve huzurlu yarınlar dilerim.” İfadelerini kullandı.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJIÖnceki Haber

BAŞKAN SAVAŞ’IN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ME...

HBB ULAŞIM PROJELERİYLE BAŞARI MERDİVENLERİNİ TIRMANIYORSonraki Haber

HBB ULAŞIM PROJELERİYLE BAŞARI MERDİVENL...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet