Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Hatay Hastanesi
Asi Künefeleri
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

Başkan Sara Gök'den Mevlid Kandili Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Sara Gök'den Mevlid Kandili Mesajı
Gökçesan
AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Gök mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

Başkan Sara Gök'den Mevlid Kandili Mesajı

 

AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Gök mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Yüce Allah, insanın dünya ve ahiret saadeti için peygamberler göndermiştir. Mevlit Kandili;  insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevî silsilenin son peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)’in dünyayı teşrif ettiği gecedir. Allah Resulü’nün gelişiyle, bireysel, toplumsal ve evrensel düzeyde, zihin, fikir ve ahlak planında tarihin en büyük inkişafı ve inkılabı yaşanmıştır.  Peygamber efendimizin örnek ahlâkı, yüce kitabımız Kur’an ahlâkıdır. Onun üstün ahlâkı, örnek hayat çizgisi, söz ve davranışlarının temsil ettiği üstün değerlerin tümü bütün insanlık için her zaman yaşanabilir ve uygulanabilir özelliktedir. Peygamber efendimiz,  medeniyet, hürriyet ve insan hakları gibi evrensel kavramları halk arasına yerleştirmiş, insanlık için bir fazilet güneşi ve hidayet kaynağı olmuştur.”

 

PEYGAMBER EFENDİMİZİ GÜZEL ŞEKİLDE TANIMAK VE ANLAMAK ÖNCELİĞİMİZ OLMALIDIR

Başkan Gök açıklamasının devamında; “Öncelikle Peygamber efendimizi; hayatı, gayesi, mücadelesi gibi birçok yönüyle, sahih kaynaklardan iyi bir okuma yaparak en güzel şekilde tanımak ve anlamaktır. Onun tebliğ ettiği vahyi, miras bıraktığı ilim, hikmet, ahlak ve Kur’anî hükümleri hayatımızda yaşanır kılarak en uygun yöntemle topluma ve yeryüzüne taşımak, onu sevmenin gereği ve göstergesidir. Mevlid-i Nebiyi anmak, aynı zamanda, savaşlar, yoksulluk ve ümitsizlik gibi devasa sorunların kuşattığı yeryüzünü yeniden adalet, merhamet ve muhabbetle tanıştırmanın yolunu ve yöntemini anlamaktır. Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımak; güzel ahlakı, kardeşliği, ahde vefayı, merhameti, dostluğu, cesareti, adaleti, erdemli davranışı, başkasının iyiliği için çalışmayı, Allah’a kulluğu, gerçek manada özgürlüğü anlamak demektir. Bugün yeryüzü onun getirdiği değerlerle buluşursa insanlık huzuru yaşayacaktır. Dünyayı, İslam’ın şefkat, merhamet, hakkaniyet, güzel ahlak ve bir arada yaşama ilkeleriyle tanıştırmak ise son Peygambere ümmet olmanın onurunu yaşayan müminlerin iman ve kulluk sorumluluğudur. Bu duygu ve düşüncelerle “Mevlid-i Nebî”nin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, milletimizin ve İslam âleminin Mevlit gecesini tebrik ediyor, Rabbimizden bizleri kulluk ve iyilik üzere daim kılmasını niyaz ediyorum.” Dedi.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yabancı Diller Yüksekokulunda poster paylaşım günüÖnceki Haber

Yabancı Diller Yüksekokulunda poster pay...

Jandarmadan kıraathanelerde trafik eğitimiSonraki Haber

Jandarmadan kıraathanelerde trafik eğiti...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar