Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Başkan Söğüt Aşıklar Gecesine katıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Söğüt Aşıklar Gecesine katıldı
Beyza Piliç
Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Esentepe Aşık Mevlüt İhsanı Kıl Çadırı’nda Kocaeli Ozanlar, Şairler ve Edebiyatçılar Derneği ile birlikte düzenlenen Aşıklar Gecesi’ne katıldı.
Özkan Spor

Gecede bir de konuşma yapan Başkan Şener Söğüt, “Milli kültürümüze, geleneklerimize sahip çıkmak hepimizin görevi. Bizler de Körfez Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal faaliyetleri önemsiyor, destekliyoruz’’ dedi.
Kültürel bir değerdir
Başkan Söğüt, şairler ve ozanlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, ‘’Körfezli hemşehrilerimiz de her ay büyük ilgi gösteriyor. Ozanlık kültürü bizim en önemli tarihi ve kültürel değerlerimizden bir tanesi. Orta Asya’dan günümüze kadar taşımış olduğumuz, halkın bağrından kopan bir kültür. Yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak gerekiyor. Bu konuda da bizler her türlü desteği veriyor ve vermeyi sürdüreceğiz. Ozanlar halkın sesidir. Sazı ile sözü ile halkın olumlu yönlerini, toplumun olumsuz yönlerini verir. Bizler de severek dinliyoruz. Körfez Belediyesi olarak bu kültürümüzü yaşatmaya ve sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Başkan Şener Söğüt, konuşmasının ardından Türkiye’nin dört bir yanından etkinlik için gelen şair ve ozanlara birer plaket takdim etti.
SAÜde ‘Resim Bölümü Öğretim Elemanları sergisi açıldıÖnceki Haber

SAÜde ‘Resim Bölümü Öğretim Elemanları s...

Kayserispordan Adebayora övgülerSonraki Haber

Kayserispordan Adebayora övgüler

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!