Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Özkan
kurban diyanet
Haas Taş Sanatları
Antikya
Haas Taş Sanatları

BAŞKAN YAVUZ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YAVUZ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
Gökçesan
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

 

BAŞKAN YAVUZ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

 

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

 

“Öğretmenlerimiz, Dünya’nın her yerinde toplumun en öz verili ve en saygı değer kişileridir” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi. “24 Kasım 1928 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür ve bu günü ölümsüzleştirmek adına yurdumuzda her yıl 24 Kasım tarihi Öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bir topluluk ulus olabilmek ve gelişmiş bir uygarlığa sahip olabilmesi için mutlaka eğiticilere ve öğretmenlere muhtaçtır. Dünyanın her tarafında Öğretmenler toplumun en fedakâr ve saygı değer unsurlarıdır. Bir Milleti Ahlaki ve Kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması, öğretmenlerin üstün gayretli çalışmasına bağlıdır.

Milli Birlik ve Beraberliğimizin teminatı olan Öğretmenlerimiz toplumda davranış ve görüşleriyle örnek insanlardır. Çevresine ve insan haklarına saygılıdır. Sevgi doludur. Ülkenin geleceğinin şekillenmesinde önemli ve etkin bir rolü vardır.

 

 

Günümüzde Öğretmen bilgiyi aktaran değil, öğrenciye, bilgiyi nereden nasıl alacağını öğreten ve öğrenilen bilgilerin yaşama uygulanmasında yardımcı olan bir konumdadır. Öğretmenlerimiz, öğrencinin bilgiyi sorgulayan, sorunlarından kaçmayıp çözebilen, hayata hazır bir insan olarak yetişmesi için uğraş vererek ona yardımcı olan eğitmenlerdir. Memleketimizin ve vatanımızın dört bir yanında fedakarca çalışarak bu ulvi görevi yerinen öğretmenlerimiz, geleceğimizi inşa eden, nesillerimize ışık saçan kutsal bir görev yapmaktadırlar. Öğrenciler; öğretmenlerinden almış olduğu bilgiler, deneyimler, eğitim ve öğretim sayesinde kendisinin ve çevresindekilerinin problemlerini çözerken olayları sorgular, araştırır, gerekli incelemelerden sonra bir çözüm üretir.

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, Eğitim ve Öğretimin kaliteli aynı zamanda bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabilir. Gelecek; Gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. Bizi eğiten, doğruyu yanlışı göstererek hayata hazırlayan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Atatürk ilkeleri doğrultusunda Türkiye’yi aydınlık ufuklara, güçlü yarınlara hazırlanmasında en büyük katkı ve emeğin sahibi olan, sevgisini ve sabrını eğitim ve öğretim hayatımız boyunca bizlerden esirgemeyen fedakar Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en içten duygularımla kutlar, ebediyete intikal eden tüm Öğretmenlerimizi de saygı, minnet, ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.”

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İskenderun Demir-Çelik Vergi Rekortmenleri ArasındaÖnceki Haber

İskenderun Demir-Çelik Vergi Rekortmenle...

Fabrikanın kalorifer dairesinde patlama: 1 yaralıSonraki Haber

Fabrikanın kalorifer dairesinde patlama:...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet