Reklamı Geç
kurban diyanet
Antakya Kuru Temizleme
Ceviz Ticaret
Beyza İnşaat
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

BAŞKAN YAVUZ’UN 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİLİ MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YAVUZ’UN 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİLİ MESAJI
Gökçesan

 

BAŞKAN YAVUZ’UN 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİLİ MESAJI

 

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan YAVUZ, okullarımızın 2019-2020 yılı birinci yarıyıl tatiline girmesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. “Çocuklarımızın okul başarıları, sadece kendilerini ve ailelerini değil bütün eğitim camiasının ve ülkemizi ilgilendirmesi bakımından üzerinde dikkatle eğilmemiz gereken bir husustur” diyen Başkan Yavuz mesajında şunları söyledi; “Anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liselerimizde birinci dönem yarıyıl tatiline girilirken öğrencilerimizin karnelerini iyi-kötü ceza anlayışı ile değerlendirmemeliyiz. Öğrencilerimizin başarıları karne notlarından ibaret değildir. Onları davranış ve tutumlarıyla değerlendirmeliyiz. Gerçek başarı ikisini birleştiren başarıdır. Öğrencilerimizin karnelerindeki notları sadece onların eğitimdeki başarısını değil genel olarak hepimizin bu konudaki çabalarımızın sonuçlarını göstermektedir.

Velilerimizin öğrencilerinin eğitimine yönelik ilgi ve alakaları başarıyı artıracaktır. Başta öğrencilerimiz olmak üzere Öğretmenlerimizin ve Velilerimizin göstermiş oldukları gayret ve çalışmaların semeresinin alındığı 1.Yarıyıl tatili başlarken; Velilerimizin öğrenci başarılarını değerlendirirken; başarısızlığın nedenleri ile karnenin durumu ve çocuğun içinde bulunduğu şartlar araştırmalı, başarısızlığa sebep olan etmenlerin giderilmesi için gereken plan ve programlı çalışmalar yapılmalıdır. Öğrencinin özgüvenini kıracak söz ve davranışlardan kaçınarak gelecek dönem derslerindeki başarısını yükseltmek için her zaman kendileriyle iş birliği ve yardım yapılacağını hissettirmeli, çocuklarımızın özgüveni asla sarsılmamalıdır. Çocuklarımızı hiçbir zaman diğer öğrencilerle kıyaslamamalıyız. Çocuklarımızın karnesi nasıl olursa olsun, onu sevdiğimizi, değer verdiğimizi gerçekçi bir şekilde göstermeliyiz.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Dönemi 1.yarıyıl tatili 17 Ocak Cuma günü karnelerin verilmesiyle 20 Ocak 2020 tarihinde başlayıp 02 Şubat 2020 Pazar günü akşamı sona erecektir.3Şubat 2020 Pazartesi günü zillerin çalmasıyla dersler birlikte 2. Dönem başlamış olacaktır.

Eğitim ve öğretim çağın gereklerine uygun olarak sürekli değişen, gelişen, birikim ve tecrübeler ışığında yenilenen bir süreçtir. Çocuklarımızın eğlenmesi, dinlenmesi ve yeni döneme enerjik başlaması için yarıyıl tatili iyi ve faydalı değerlendirilmelidir. Emeklerinden dolayı tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve tüm velilerimizi kutlar, sağlıklı ve güzel bir tatil geçirmelerini dilerim.”2. dönemde de kaleminiz güçlü moraliniz ve motivasyonunuz yüksek olsun.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN YAVUZ YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARI SİNEMAYLA BULUŞTURDUÖnceki Haber

BAŞKAN YAVUZ YETİM VE ÖKSÜZ ÇOCUKLARI Sİ...

BAŞKAN GÜZEL, TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE VERİMLİ BİR ARA TATİL DİLİYORUMSonraki Haber

BAŞKAN GÜZEL, TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE VERİML...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet