Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
MEK Spor
Altıneller Vestel
Yükseliş Koleji
Tunas İnşaat
Haas Taş Sanatları

Başkan Yavuz’un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Yavuz’un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
Haas Taş Sanatları
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Yavuz’un 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Yavuz mesajında, engelli vatandaşların hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devlete ve topluma önemli görevler düştüğünü, Kırıkhan Belediyesi olarak kendilerinin de Sosyal Sorumluluk bilinciyle Engelli bireylerimize yönelik evde temizlik ve bakım projesi başlattığını ifade etti.

Son yıllarda engellilere yönelik özellikle farkındalık çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiğine dikkat çeken Başkan Yavuz, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü Engelli kardeşlerimizin gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar hepimizin sorunudur. Bu gün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli bireylerin farkına vararak onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamamız gerekiyor. Bu nedenle fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir.

Engelli olmak bir tercih meselesi değil. Hayat bir imtihan ve hepimiz farklı farklı şekillerde imtihan oluyoruz. Yarınımız için kendimizin dahi engelli olmayacağımıza dair bir garantimiz yok. Bu nedenle engelli kardeşlerimizin işini ve hayatlarını kolaylaştıracak projeler üreterek onları mutlu etmek bizim için bir insanlık vazifesidir. Bu konuda hepimize düşen en önemli görev, engelli kardeşlerimizin günlük hayatta daha fazla var olmalarını sağlamak ve engelli bireylerimizi topluma faydalı birer fert olarak hayata kazandırmaktır.

 

 

Engelli vatandaşların hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devletimiz ile birlikte toplumumuza da önemli görevler düşmektedir. Engellilerimizin önündeki en büyük engel sevgisizliktir, ilgisizliktir, Unutmayalım ki engellilere sevgi ve saygı göstermek, onlara yaşama sevinci verir. Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin, hepimizin yapabileceği birçok şey var. Engelli olmak üretime engel değildir, yeter ki onlara fırsat verelim.

Kırıkhan Belediyesi olarak bizlerde ilçemizde engelli bireylerimize yönelik farkındalık ve erişilebilirlik çalışmalarına hız verdik. Kırıkhan’da engellilerin eğitimine ayrı bir önem veriyoruz ve belediyemiz tarafından yapılan desteklerle Kırıkhan Engelliler Derneğini faaliyete geçirdik. Kurulan bu dernek vasıtasıyla engelli bireylerimizin dernek içerisinde bilgisayar, spor gibi çeşitli etkinliklerle hayatlarını farklılaştırıp toplumla iç içe olmasını sağladık.

Ayrıca, Temizlik İşleri Müdürlüğümüz vasıtasıyla Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında evlerinde işlerini tek başına göremeyen yaşlılarımızla birlikte engelli bireylerimize yönelik “Evde Bakım ve Temizlik” projesini başlattık.

Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla tüm engelli kardeşlerimizin bu önemli günlerini canı gönülden kutluyor, engelsiz bir yaşam geçirmeleri için herkesi sadece bir gün değil zamanın her anında engelli kardeşlerimize destek ve yardımcı olmaya davet ediyorum” dedi.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kar yağıncaya kadar asfalt yamaya devamÖnceki Haber

Kar yağıncaya kadar asfalt yamaya devam

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ HATAY KAMPÜSÜ DÜNYA 2.SİSonraki Haber

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ HATAY KAMPÜSÜ DÜNYA 2....

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet