Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Zeno Mobilya
Ceviz Ticaret
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

BAŞKAN YELOĞLU, CUMHURİYETİMİZİN DEĞERLERİNİ VE KAZANIMLARINI HER ŞARTTA KORUMALIYIZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YELOĞLU, CUMHURİYETİMİZİN DEĞERLERİNİ VE KAZANIMLARINI HER ŞARTTA KORUMALIYIZ
Gökçesan
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yeloğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU: CUMHURİYETİMİZİN DEĞERLERİNİ VE KAZANIMLARINI HER ŞARTTA KORUMALIYIZ

 

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yeloğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık kısa ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade Ulu Önder’in fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak kabul ediyoruz.

Biliyoruz ki Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlatıp İzmir’de büyük zaferlerle sonuçlandırdığı İstiklal Savaşımızla; tarih sahnesinden silinmek istenen Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu ve ilelebet payidar kalacağını bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. Atatürk; sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimize ve ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi, hür yaşama kararlığındaki Türk Milletini aydınlık günlere kavuşturmuştur. 10 Kasım’lar, sadece yas günü değil, O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak, geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz günler olmalıdır.”

 

DEĞERLERİMİZİ KORUMAK VE AKTARMAK İÇİN TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMALIYIZ

Başkan Yeloğlu açıklamasının devamında; “Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak, yurdumuzu dünyanın en mamur ve en medeni memleketleri seviyesine çıkarmak, milli kültürümüze sahip çıkarak yeniden büyük bir medeniyet tesisi için çalışmak demektir. Bağımsızlık uğrunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, kısa yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk'ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Kurtuluş savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklal mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bugün aziz milletimizin tüm mensuplarına düşen görev, cumhuriyetimizin değerlerini ve kurumlarını aynı arzuyla koruyup kollayarak, Atatürk’ün demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti; Türkiye Cumhuriyeti’ni, birlik ve beraberlik içerisinde yüceltmek ve yarınlarda daha da güçlü kılmaktır.” Diye konuştu.

 

AZİZ HATIRASINI UNUTMAMIŞTIR VE UNUTMAYACAKTIR

Başkan Yeloğlu son olarak; “Aziz Milletimiz hiçbir zaman Mustafa Kemal Atatürk’ü, ilkelerini, aziz hatırasını unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bağımsızlık Savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, sonsuza kadar Milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.” Dedi.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Burhaniye CTALde Mevlid-i Nebî programıÖnceki Haber

Burhaniye CTALde Mevlid-i Nebî programı

Yabancı Diller Yüksekokulunda poster paylaşım günüSonraki Haber

Yabancı Diller Yüksekokulunda poster pay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar