Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Antakya Kuru Temizleme
Antakya Kuru Temizleme
MEK Spor
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

BAŞKAN YELOĞLU'NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YELOĞLU'NDAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Haas Taş Sanatları
AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, 24 Kasım ‘Öğretmenler günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

AK PARTİ HATAY İL BAŞKANI MEHMET YELOĞLU: Öğretmenler, eğitim-öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır

 

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, 24 Kasım ‘Öğretmenler günü’ nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Yeloğlu yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“24 Kasım 1928 tarihinde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanını kabul ettiği günü, 1981 yılından itibaren, her yıl, hep birlikte "Öğretmenler Günü" olarak kutlamaktayız. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğretmenler, görevlerin en soylusunu icra eden, gözümüzün nuru çocuklarımızı hiç tereddüt etmeden emanet ettiğimiz, kendilerine duyulan güvenin ve mesuliyetin ağırlığını bir ömür boyu taşıyan toplum mimarlarıdır. Eğitim, geleceğimizi doğru bir şekilde inşa etmemize imkan sağlayan en önemli etkendir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak, eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitim hizmetlerinin kalitesini her aşamada yükseltmekle mümkün olacaktır.”

 

ÖĞRETMENLER BİLGİ, TECRÜBE VE İRFANLA ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORLAR

Ülkemizin uluslararası alanda, daha da güçlü bir şekilde temsil edilmesinin hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlı olduğunu vurgulayan Başkan Yeloğlu, “Milletlerin ruh ve karakterini şekillendirmede, öğretmenler etkin bir rol üstlenmektedir. Bunu en iyi biçimde yapabilmek için de öğretmenlerimizin çağı yakalamış, gelişme ve yeniliklere açık, kendini devamlı yenileyen bir yapıda olması gerekmektedir. İnsan eğitiminde yapılacak bir hata, sadece yetiştirilen bireye zarar vermeyecek, aynı zamanda toplumun geleceğini de olumsuz yönde etkileyecektir. Öğretmenliğin ne kadar asil, bir o kadarda hassas bir meslek olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Eğitime verdiğiniz emek, adeta bir fidanın büyümesini beklemek gibi sabır ve o fidanı daha iyi yetiştirmek adına gayret ve özveri gerektirmektedir.” Diye konuştu.

 

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ; EMEKLİLİĞİ OLMAYAN, SINIRLARI OKUL DUVARLARIYLA ÇİZİLEMEYECEK KADAR GENİŞTİR

Başkan Yeloğlu son olarak, “Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını gerçekleştirmesinde en büyük görev, yavrularımıza bir yandan çağın gerektirdiği bilgi edinme yöntemlerini öğretirken bir yandan da, onları idealleri olan, içinde yaşadıkları çağı anlayıp yorumlayabilen, öğrendiklerini milletin ruhuyla özdeşleştirebilen, hikmeti, şefkati, rahmeti, merhameti özümsemiş erdemli bireyler olarak yetiştirme misyonunun sahibi öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimiz bu bilinç ile yüklendikleri bu yüce sorumluluğu yerine getirmede büyük fedakârlıklar göstermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakâr ve onurlu, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan öğretmenlerimize, bu vesileyle bir kez daha sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu anlamlı günde ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyor, öğretmenlerimize aile ve öğrencileriyle birlikte sağlıklı, mutlu, başarılı ve huzurlu yarınlar diliyorum.” Dedi.

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
1600 Kilometre Pedal Çevirerek Hatay’a GeldiÖnceki Haber

1600 Kilometre Pedal Çevirerek Hatay’a G...

Siirtte uyuşturucu ticareti yapan 3 kişi yakalandıSonraki Haber

Siirtte uyuşturucu ticareti yapan 3 kişi...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
kurban diyanet