Reklamı Geç
Tunas İnşaat
Görsem Anaokulu
Haas Taş Sanatları
Görsem Anaokulu
Teras Acua Otel
Haas Taş Sanatları

BBP Hatay’da Toplu İstifa

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BBP Hatay’da Toplu İstifa
Haas Taş Sanatları
Büyük Birlik Partisi Hatay İl Teşkilatı’nda İl Başkanı Nevin Zeytineli olmak üzere ilçe başkanları da istifa etti.

BBP Hatay’da toplu istifa

Büyük Birlik Partisi Hatay İl Teşkilatı’nda İl Başkanı Nevin Zeytineli olmak üzere ilçe başkanları da istifa etti.

BBP Teşkilatında İl Başkanı Nevin Zeytineli, BBP Reyhanlı İlçe Başkanı Mustafa Kurtdağı, Kırıkhan İlçe Başkanı Bestami Yeğen, Hassa İlçe Başkanı Fatih Özer, Yayladağı İlçe Başkanı Nedim Kaymakçı ve İl Kadın Kolları Başkanı Nimet Seferoğlu istifa ettiğini açıkladı. İstifalar basın açıklaması ile duyuruldu.

BBP İl Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada, “Zor zamanlarda milletimizin işaret fişeği gibi gördüğü, Büyük Birlik Partisi ne düşünüyor, diye merak ettiği bir parti iken, bugün geldiğimiz noktada, kimliksiz siyaseti yüzünden milletimizin gönlünden düşmüş ve siyasi itibarı yerle bir olmuştur. Son 3 senede yaşanan bu kimlik erozyonu sonucunda, Büyük Birlik Partisi kuruluş ilkelerinden tamamen uzaklaşmıştır.

Bu sürece boyun eğmeyen Muhsini duruşta ısrar eden partinin kurucuları, genel merkez delegeleri, il ve ilçe başkanları organize bir şekilde tasfiye edilmiştir. Büyük Birlik Partisi Muhsin başkanımızın partisi olmaktan çıkmıştır, çıkarılmıştır. Büyük idaeller, fedakarlıklar, emeklerle kurulan hareketimiz, birilerinin geçim kapısı ve aile şirketine dönüştürülmüştür. Devletimizin bekası ve milletimizin birliğine kendisini vakfetmiş olan partimiz, gelinen noktada bir kişinin, bir zümrenin elinde ilkelerinden uzaklaşmış, günlük kar ve zarar hesaplarına kurban edilmiştir.

Oysa bizim hareketimiz bir iman, ilke ve ülkü hareketi olarak başlamıştı. Şehit Muhsin başkanımızın, “Türk milletinin umudu ve geleceğimizin teminatı” olarak gördüğü Alperen Gençlik günlük siyasetin, parti içi çekişmelerin aleti haline getirilmiştir. Bunun en son örneğini 18 Ekim 2020 tarihinde yapılan Büyük Birlik Partisi’nin 11. Olağan Kurultayında görülmüştür. Bu harekete gençliğini, hürriyetini, canını, geleceğini veren ak saçlılara karşı yapılan tutum ve davranışlar bunun en acı örneklerinden biri olarak tarihe geçmiştir.

GÖREVİMİZDEN İSTİFA EDİYORUZ

Bu kurultayda yaşananların parti içinde kalarak siyasi mücadele yapmanın imkansızlığını bütün çıplaklığı ile ortaya koyduğunu belirten Zeytineli, “Bu kurultayda açıkça Anayasa, siyasi partiler kanunu ve parti tüzüğü çiğnenmiş, delege iradesi yok sayılmış ve ipotek konulmuş, ikinci bir adayın çıkması sanki birilerinin kıyameti gibi olmuştur. Bu tarihtin itibaren Aziz Türk Milletine alenen ilan ediyoruz ki, bizler yıllarımızı verdiğimiz, büyük bir iman ve aşk ile millet yolunda hizmet için gece-gündüz çalıştığımız partimizden bu nedenlerle, geçmişimize olan sorumluluk duygusu içinde, davamıza sadakatin ve vefanın gereği görevimizden istifa ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Taylandda Molave tayfunu öncesi sel felaketiÖnceki Haber

Taylandda Molave tayfunu öncesi sel fela...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı hedef alan Fransız dergisi Charlie Hebdonun yetkilileri hakkında cumhurbaşkanına hakaret suçundan resen soruşturma başlattı.Sonraki Haber

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurba...

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Abone Ol HİT