Reklamı Geç
Tunas
Leben
Haas Taş Sanatları
MEK Spor
Antikya
Haas Taş Sanatları

BU MÜBAREK VATANI VE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRALARINI ASLA ÇİĞNETMEYECEĞİZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BU MÜBAREK VATANI VE ŞEHİTLERİMİZİN HATIRALARINI ASLA ÇİĞNETMEYECEĞİZ
Gökçesan
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreninde Şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya geldi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreninde Şehit yakınları ve gazilerimizle bir araya geldi.

Düzenlenen törende, vatanın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için en değerli varlıkları olan canlarını feda eden şehitlerimizin yakınlarına ve saygı değer gazilerimiz için Ottoman Otel’de “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni” düzenlendi.

‘GURUR DUYUYORUM’
Berat Tevcih Töreni programında konuşan Vali Doğan, “Gösterdikleri sorumluluk ve görev anlayışı içinde feragat ve fedakârlık dolu çalışmalarıyla ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğünün korunmasın uğrunda canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizle Devlet Övünç Madalyası tevcih töreni münasebetiyle birlikte olmaktan büyük gurur duyuyorum.Bugün bu anlamlı törende Sayın Cumhurbaşkanımız Adına 8 şehit yakınımıza ve 14 gazimize, aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin hatıralarının sonsuza dek unutulmayacağını gösteren, manevi değeri yüksek bir nişan olan Devlet Övünç Madalyalarını ve Beratlarını tevdi edeceğiz.Üç kıtanın birleştiği, sayısız medeniyetin konup göçtüğü Anadolu coğrafyasında, bin yıldır yaşayan kadim bir milletin mensuplarıyız.

‘MİLLETÇE, HEP BİRLİKTE SAVAŞTIK’
1071 Malazgirt’te başlayan Çanakkale Savaşı’ndan, Kurtuluş Savaşına, Kore’den, Kıbrıs Barış Harekâtına, yıllardır süren Terörle Mücadeleden, 15 Temmuz Hain girişime kadar milletçe, hep birlikte savaştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla o karanlık gecede hainlere ve onların işbirlikçilerine, hep birlikte karşı koyduk. Gecenin karanlığını sabahın ferahına hep beraber dönüştürdük. Halen de Fırat Kalkanı, Zeytindalı, Barış Pınarı, Bahar Kalkanı Harekâtıyla kara sınırlarımızı, Akdenizde de Mavi Vatan sınırlarımızı korumak için gece gündüz nöbetteki askerlerimiz de bugün aynı şuurla görev yapmaktadır. Buradan bir kez daha ifade etmeliyim ki, gözünü bu topraklara dikenlerle mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.

Her bir karışı aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu mübarek vatanı ve onların hatıralarını, asla çiğnetmeyeceğiz” dedi.

Vali Doğan’ın konuşmasının ardından Kahraman Şehitlerimiz ile Saygıdeğer Gazilerimizin kısa özgeçmişlerinin okunmasını müteakip Şehitlerimizin varislerine Devlet Övünç Madalyaları ile Beratları Vali Doğan tarafından Tevcih edildi.

Programa Vali Doğan’ın yanı sıra, Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, STK temsilcileri, Kurum Müdürleri, şehit yakınları, gazilerimiz ve aileleri katıldı.
HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çetinbaş ve Özgün Karacabey BelediyespordaÖnceki Haber

Çetinbaş ve Özgün Karacabey Belediyespor...

Başkan Özlüden Ahilik Haftası mesajıSonraki Haber

Başkan Özlüden Ahilik Haftası mesajı

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar