Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Çankırıda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çankırıda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliği
Beyza Piliç
Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.
Özkan Spor

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. İstiklal marşı sonrasında Aile, Çalışma Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım açıklamalarda bulunurken, “Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu kararla ’Uluslararası Engelliler Günü’ olarak ilan edilen 3 Aralık, tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenen bir gün olarak kabul edilmiştir. Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından büyük bir öneme sahiptir. Çünkü gündelik hayatta karşılaştıkları zorluklar sadece engellilerin değil, hepimizin sorumluluğudur” ifadelerine yer verdi.
Konuşma sonrasında Eldivan Rehabilitasyon Merkezi sakinlerince hazırlanan gösteriler sunuldu.
Düzenlenen programa Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hıdır Ayçiçek, AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik, Kurum müdürleri daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Avlağa Mahalle Konağı Törenle AçıldıÖnceki Haber

Avlağa Mahalle Konağı Törenle Açıldı

Çelikin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajıSonraki Haber

Çelikin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü m...

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!