Reklamı Geç
326 Textil Çavuşoğlu
Samandağ Hastanesi
Değer
Dilan Polat
Ma-Gün İnşaat
Haas Taş Sanatları

Çekya: “Yasa dışı göçün kesin çözümü Bulgaristan-Türkiye sınırına tel örgü çekmektir”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çekya: “Yasa dışı göçün kesin çözümü Bulgaristan-Türkiye sınırına tel örgü çekmektir”
Gökçesan
ÇEKYA BAŞBAKANI ANDREJ BABİŞ, AB’NIN SINIR GÜVENLİĞİ VE SIĞINMACI POLİTİKALARINI SERT BİR DİLLE ELEŞTİREREK, “YASA DIŞI GÖÇÜN KESİN ÇÖZÜMÜ BULGARİSTAN-TÜRKİYE SINIRINA TEL ÖRGÜ ÇEKMEKTİR” DEDİ.

Çekya Başbakanı Andrej Babiş, AB’nın sınır güvenliği ve sığınmacı politikalarını sert bir dille eleştirerek, “Yasa dışı göçün kesin çözümü Bulgaristan-Türkiye sınırına tel örgü çekmektir” dedi.Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın daveti üzerine Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen 4. Nüfus Zirvesi’ne katılan Çekya Başbakanı Andrej Babiş, Orban ile Macaristan-Sırbistan sınırında Roszke Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu. AB’nin sınır güvenliği ve sığınmacı politikalarını sert bir dille eleştiren Babiş, “Macaristan geçen sene 22 bin 882 yasa dışı göçmeni durdurdu, bu yıl ise 76 bin 176. Daha da önemlisi 2020 yılında 281, bu sene ise 752 kaçakçı yakalandı. Bunlar bir mülteciyi Avrupa’ya sokmak için 3 bin 500 Euro talep ediyorlar. Bu sınıra tel örgü çeken Macaristan’ın başarısıdır” dedi.Babiş, “Avrupa’nın bir an önce Schengen alanını net bir şekilde tanımlamalıdır. Bunu Avrupa Konseyi’nde defalarca dile getirdim. Bulgaristan, Romanya, Hırvatistan ve Sırbistan Schengen bölgesine katılmak için neden bu kadar bekletiliyor? Aslında çözüm basit, Türkiye ile Bulgaristan arasındaki sınıra yüksek güvenlikli tel örgü çekilmesi ve Avrupa kıtasının denizden korunmasıdır” ifadelerini kullandı.“Çekya yasa dışı göçmenleri asla kabul etmeyecek”


Başbakan Babiş, Çekya’nın yasa dışı göç ile mücadele konusunda Macaristan’a destek vereceğini ve Çekya’ya döndüğünde bakanları ile yapacağı toplantıda Macaristan-Sırbistan sınırına Çek askerini ya da polisini gönderme konusunu tartışacağını belirtti. Babiş, Çekya’nın yasa dışı göçü önleme konusunda her zaman yardım edeceğini ama yasa dışı göç ile gelen kimseyi sınırlarından içeri kabul etmeyeceğini vurguladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Düzcede Avrupa Spor Haftası spor etkinlikleriyle başladıÖnceki Haber

Düzcede Avrupa Spor Haftası spor etkinli...

Japonyadan Karabüke gezici sağlık aracı hibe edildiSonraki Haber

Japonyadan Karabüke gezici sağlık aracı...

Yorum Yazın

Samet İnşaat

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane