Reklamı Geç
Massima Çavuşoğlu Mobilya
yönden
Cemali inşaat
Samandağ Hastanesi
Merkez Market
Haas Taş Sanatları

DSİ Genel Müdürü Yıldız Hatayda incelemelerde bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DSİ Genel Müdürü Yıldız Hatayda incelemelerde bulundu
Dilan Polat
(İHA) - Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız Hatay’da inşa çalışmaları devam eden DSİ yatırımlarında incelemelerde bulundu.

 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız Hatay’da inşa çalışmaları devam eden DSİ yatırımlarında incelemelerde bulundu.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Hatay'daki yatırımları inceledi

Genel Müdür Yıldız’a Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Göktuğ İlter, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan Koçbay ve 6. (Adana) Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik ve teknik ekip ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti. Yıldız, Hatay’da Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1. Kısım İnşaatı ile Reyhanlı Barajı Sulaması 1. ve 2. Kısım İnşaatlarında incelemelerde bulunarak, çalışmalarda gelinen seviyeler hakkında bilgi aldı.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Hatay'daki yatırımları inceledi

“İnşaatının bir an evvel tamamlanabilmesi için T1 ve T2 Tünellerindeki çalışmalar hızla devam etmektedir”

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız incelemeler sonrası yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin en uzun gövde uzunluğuna sahip Barajı olan Reyhanlı Barajı’na saniyede 50 metreküp kapasite ile su iletimi sağlayacak olan ‘Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı’ inşaatının bir an evvel tamamlanabilmesi için T1 ve T2 Tünellerindeki çalışmalar hızla devam etmektedir. Yıllık olarak 239 milyon metreküp suyu Reyhanlı Barajı’na derive edecek Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1. Kısım (Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı)’nda T2 Tünelinin çıkış kısmında, tünel içerisinde kazı çalışmaları ve destekleme imalatlarında 320 metre, giriş kısmında ise 1218 metre ilerleme sağlanmıştır. T2 Tüneli giriş kısmında 484 metre kemer beton kaplama imalatı tamamlanmıştır. T1 giriş kısmında kazı ve destekleme imalatlarında 515 metre, T1 çıkış kısmında kazı ve destekleme imalatlarında 349 metre ilerleme sağlanmıştır. T1 Tüneli ve T2 Tüneli arasında kanal kazı ve regülatör beton çalışmaları devam etmektedir” dedi.

“Çiftçilerimizin projeden en üst düzeyde faydalanmalarına olanak sağlanacaktır”

Reyhanlı Barajı’nın sulama kısmı için yapılan çalışmalara da değinen Yıldız, “Toplamda 294 330 dekar zirai arazinin sulanmasına hizmet edecek olan Reyhanlı Barajı Sulaması 1. ve 2. Kısım Sulama Projeleri kapsamında yörede arazi toplulaştırma ve tarla içi geliştirme faaliyetleri da hayata geçirilecek böylece çiftçilerimizin projeden en üst düzeyde faydalanmalarına olanak sağlanacaktır” ifadelerini kullandı.

 6. (Adana) Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, DSİ yatırımları, eyhanlı Barajı Sulaması, HES Dairesi Başkanı Göktuğ İlter, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan Koçbay, Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri

 

youtube
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kazada hayatını kaybeden baba oğul yan yana toprağa verildiÖnceki Haber

Kazada hayatını kaybeden baba oğul yan y...

Bakır kablo hırsızları jandarmaya takıldıSonraki Haber

Bakır kablo hırsızları jandarmaya takıld...

Yorum Yazın

Samandağ Hastanesi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Tosthane