Reklamı Geç
Vadi
Leben
Rıcco Junıors
Beyza İnşaat
Antakya Kuru Temizleme
Haas Taş Sanatları

DÜNYAYA İLK DEFA SUNULAN TEKNİK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DÜNYAYA İLK DEFA SUNULAN TEKNİK
Gökçesan
Doğal ve sağlıklı bir yaşam için çok yararlı bir Asana (Yoga duruşu) tekniği daha, insanlara ilk kez uygulama detaylarıyla tanıtıldı.

DÜNYAYA İLK DEFA SUNULAN

TEKNİK

Doğal ve sağlıklı bir yaşam için çok yararlı bir Asana (Yoga duruşu) tekniği daha, insanlara ilk kez uygulama detaylarıyla tanıtıldı.

Teknik, Yoga severlere Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf tarafından aktarıldı. “Düzenli uygulama mükemmellik getirir” diyen Manaf, Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşların aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulanmasının beden ve ruh sağlığına önemli faydaları olduğunu belirtti.

UYF Başkanı Akif Manaf sözlerine şöyle devam etti: “Ekapadasana olarak adlandırılan bu asana tekniği, sırt, kalça, bacak ve ayak kaslarını, diz eklemlerini ve ayak bileklerini güçlendirmekte, canlandırmakta ve esnetmektedir. Kollar ve kol bilekleri güçlenmektedir. Fiziksel ve sinirsel denge gelişmekte, beden üzerinde kontrol ve zihinsel konsantrasyon artmaktadır. Sinirsel koordinasyon, özgüven ve metanet güçlenmektedir. Karın bölgesindeki organlar ve sindirim sistemi canlanmaktadır. Bedenin duruşu ve yürüyüş biçimi gelişmektedir. Kan dolaşımı canlanmakta ve bacak kasları daha biçimli bir hal almaktadır.”

DÜNYAYA İLK DEFA SUNULAN TEKNİK

Duruşa Giriş:

Bacaklarınız bitişik şekilde dimdik ayakta durun. Nefes alırken, kollarınızı önden yukarıya doğru kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerinde birleştirin. Nefes verirken, dizlerinizi bükün ve gövdenizi aşağıya doğru hareket ettirin. Ayaklarınızı ve dizlerinizi bitişik tutun. Sonunda bacakları tamamen bükün ve çömelin. Nefes alırken kolları öne doğru yere paralel olacak şekilde uzatın. Nefes verirken sağ bacağınızı arkaya uzatın ve yere paralel olacak şekilde kaldırın.

Asana (Yoga duruşu) Nedir, Faydaları Nelerdir?

Spesifik beden pozisyonları olan “Asana”lar, Yoga duruşlarıdır. İnsanlığın ilk dilinde “Asana” duruş veya pozisyon anlamına gelir. Yoga duruşlarının düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirmektedir. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.

 

Asanaların başlıca etkilediği sistemler, endokrin ve sinir sistemleridir. Organizmadaki bütün sistemler bağlantılı olduğu için bu iki sistem etkilendiğinde, olumlu etkiler vücudun

başka bölgelerine de yansımakta; tüm bedensel ve zihinsel fonksiyonların sağlığını güçlendirmektedir.

 

Orijinal Yoga metinlerine göre, yeryüzünde 8.400.000 “Asana”nın mevcut olduğu belirtilir. Yoga duruşlarının düzenli uygulanması sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, denge ve mutluluk vermektedir.

 

Bu konuda daha fazla detaylı bilgi UYF Başkanı Akif Manaf’ın “Yoga - Asana Vücut Çalıştırma Sanatı” kitabından edinilebilir.

 

www.internationalyogafederation.com.tr

Bülten Hakkında Bilgi:

0 543 301 03 27

Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 3
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Buca, ilk görüşmede Toplu İş Sözleşmesini imzaladı.Önceki Haber

Buca, ilk görüşmede Toplu İş Sözleşmesin...

Hüseyin ŞANVERDİ’ye Yeni Görev Sonraki Haber

Hüseyin ŞANVERDİ’ye Yeni Görev 

Haber Yorumları

 • Vildan G.19-09-2020 17:28

  Çok etkileyici görünüyor hemen deneyeceğim.

 • Şirvan Yücel18-09-2020 21:40

  Bu güzel bilgiler için çok teşekkür ederiz.

 • Neval Kütük18-09-2020 21:30

  Çok güzel bir teknik..Paylaşım ve haber için çok teşekkürler

 • Senem Özdemiroğlu18-09-2020 19:05

  Çok hoş bir teknikmiş, oldukça güçlü görünüyor .....

Yorum Yazın

Vadi

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar