Reklamı Geç
Tunas
Edem
Leben
Hatay Market
Antakya Kuru Temizleme
Haas Taş Sanatları

Edirnekapı Metrobüs İstasyonuna yeni üst geçit çalışması başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Edirnekapı Metrobüs İstasyonuna yeni üst geçit çalışması başladı
Gökçesan
EDİRNEKAPI METROBÜS İSTASYONU’NDA YOLCU YOĞUNLUĞUNU AZALTMAK VE ENGELLİ ERİŞİMİNİ SAĞLAMAK AMACIYLA İNŞA EDİLECEK YENİ ÜST GEÇİT ÇALIŞMASI BU GECE İTİBARİYLE BAŞLADI. İNŞA ÇALIŞMASI NEDENİYLE D-100 KARAYOLU’NDA BAZI ŞERİTLER TRAFİĞE KAPATILIRKEN, BAŞLATILAN ÇALIŞMALAR HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ.

Edirnekapı Metrobüs İstasyonu’nda yolcu yoğunluğunu azaltmak ve engelli erişimini sağlamak amacıyla inşa edilecek yeni üst geçit çalışması bu gece itibariyle başladı. İnşa çalışması nedeniyle D-100 Karayolu’nda bazı şeritler trafiğe kapatılırken, oluşan trafik ve çalışmalar havadan görüntülendi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Edirnekapı Metrobüs İstasyonu’nda yolcu yoğunluğunu azaltmak ve engelli erişimini sağlamak amacıyla yeni yaya üst geçidi için bu gece itibariyle çalışmalara başladı. Çalışma kapsamında metrobüs peron bölümü de bu yeni üst geçide kadar uzatılacak. Yenisi inşa edilen üst geçit ile birlikte eski üst geçit de hizmet vermeye devam edecek. Projeyle, bölgedeki yolcu yoğunluğunun azaltılması hedeflenirken üst geçit engelli kullanımına da uygun hale getirilecek. Edirnekapı’daki çalışma kapsamında, yeni yapılan yaya üst geçidinin çelik konstrüksiyonu yerine konulacak. Bunun için D-100 (E-5) Karayolu 2 gece tek yönlü olarak trafiğe kapatılacak.


Yeni üst geçit çalışmaları ve trafik sıkışıklığı havadan görüntülendi


D-100 Karayolu Edirnekapı Metrobüs Durağı mevkii Zincirlikuyu yönü, 13 Ağustos 2020 tarihi 23:59 ile 14 Ağustos 2020 tarihi 06:00 saatleri arasında trafiğe kapatıldı. E-5 Karayolu üzerinde şeritlerin kapatımasıyla nedeniyle oluşan trafik sıkışıklığı ve çalışmalar havadan görüntülendi.


Avcılar yönünün ise 16 Ağustos 2020 tarihinde 01:00 ile 09:00 saatleri arasında trafiğe kapatılacağı ve sirkülasyonun Edirnekapı-Rami yol ayrımından, devamında ise İlk Bağlantı Yolu-Beylerbeyi üzerinden sağlanacağı belirtildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Bilmez sınır hattında güvenlik duvarını incelediÖnceki Haber

Vali Bilmez sınır hattında güvenlik duva...

Yakalanacağını anlayınca polise ateş açtıSonraki Haber

Yakalanacağını anlayınca polise ateş açt...

Yorum Yazın

Bizim Kebap

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar