Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Yükseliş Koleji
Komagene
Asi Künefeleri
Zeno Mobilya
Haas Taş Sanatları

ENGELLİLİK TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ YAKINDAN İLGİLENDİREN ÖNEMLİ BİR KONUDUR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ENGELLİLİK TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ YAKINDAN İLGİLENDİREN ÖNEMLİ BİR KONUDUR
Gökçesan
Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Hatay İl Temsilciği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

ENGELLİLİK TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ YAKINDAN İLGİLENDİREN ÖNEMLİ BİR KONUDUR

 

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Hatay İl Temsilciği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

 

 

Antakya Spor Salonu’nda düzenlenen program yoğun katılımla gerçekleşti. Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Sara Gök, burada yaptığı konuşmasında “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen ve engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılarak engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesini hedefleyen Dünya Engelliler Günü, engelli hak ve sorumluluklarının hatırlanması açısından oldukça önemli bir gündür. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından bir bilinç oluşturmuş, engellilerin topluma kazandırılmasında sosyal devlet ve yardımsever birey olmanın önemini pekiştirmiştir. Engellilik konusu yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konudur. Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Engelli vatandaşlarımızın; toplumsal hayatta etkin bir birey olarak yer alabilmesi, eğitimden sanata ve spora kadar her türlü sosyal faaliyetlerden aktif olarak faydalanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılıp, hızla hayata geçirilen yeni düzenlemelerle engelli vatandaşlarımız her geçen gün hayatın her alanında kendilerine düne göre çok daha fazla yer bulma olanağına kavuşmuşlardır.”dedi.

 

 

ÖN YARDILARDAN KURTULMAMIZ LAZIM

Başkan Gök açıklamasının devamında; “Engelli olmak demek, sadece engeli bulunan kişilerle ve onların yakınlarıyla ilgili bir sorun olmaktan ziyade, sosyal boyutlarıyla hepimizi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımız, toplumumuzdaki bütün bireyler gibi hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilme hakkına sahiptir. Toplum olarak bizlere düşen görev de ön yargılardan kurtularak engelli vatandaşlarımız için istihdam olanaklarını arttırmak, onlara güvenli bir gelecek sunmak, yaşam koşullarını ve bakım hizmetlerini iyileştirerek yaşam kalitelerini arttırmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; engelli vatandaşlarımızın "3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü" kutluyor,  devletimizin sunduğu bütün imkânlarla yanlarında olduğumuzu belirterek, fedakâr aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir ömür geçirmesini diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından program sona erdi.

 

 

Hatay İnternet TV Youtube Kanalı

Hatay İnterne TV Facebook Sayfası

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Özel bireyler Beşirli Spor Kompleksinde doyasıya bir gün geçirdilerÖnceki Haber

Özel bireyler Beşirli Spor Kompleksinde...

TOGEMli kadınlar yaşlı kadının evini temizlediSonraki Haber

TOGEMli kadınlar yaşlı kadının evini te...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar