Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Görsem Anaokulu
Güneylerr
Edem
Asel İletişim
Haas Taş Sanatları

Erdoğan'ın Trump'a Karşı Zaferi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erdoğan'ın Trump'a Karşı Zaferi
Haas Taş Sanatları
ABD ile Türkiye arasında Suriye'de sağlanan anlaşma dünya basınında da geniş yankı buldu. ABD medyası Erdoğan'ın Trump'a karşı zaferi diye manşet attı.

 

ABD ve Türkiye anlaşması dünya basınında geniş yankı buldu!

 

ABD ile Türkiye arasında Suriye'de sağlanan anlaşma dünya basınında da geniş yankı buldu. ABD medyası Erdoğan'ın Trump'a karşı zaferi diye manşet attı.

 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile dün sağladığımız mutabakat ile terör örgütü YPG'nin 30 kilometre güneye çekileceği ve Türkiye'ye uygulanan ekonomik yaptırımların kaldırılacağı açıklanmıştı.

Türkiye ile ABD arasında sağlanan Suriye anlaşması, dünya basınında geniş yer buldu. Washington Post ve New York Times gazeteleri, Türkiye'nin istediğini aldığını söyledi, Erdoğan'ın Trump'a karşı zaferi diye manşet attı.

Washington Post: Erdoğan'ın istediği oldu

Washington Post gazetesi “Türkiye, Suriye’nin içine doğru yürüyüşünü askıya alacak anlaşmayı kabul etti ve Erdoğan'ın istediği oldu" ifadesini kullanıldı. Haberde mutabakatın şartlarına yer verildi ve söz konusu şartların Türkiye'nin istediğini aldığı anlamına geldiği belirtildi.

New York Times: Erdoğan'ın Trump'a karşı zaferi

ABD'nin New York Times gazetesi dün ABD ve Türkiye arasında varılan anlaşma sonucu Barış Pınarı Harekâtı'nın 5 gün boyunca durması ve bu süre içinde YPG'nin güvenli bölgeden çekilecek olması kararını "Türkiye için zafer, Erdoğan'ın Trump'a karşı zaferi" olarak nitelendirdi.

Guardıan ve France 24 ve Los Angeles Times: Türkiye istediğini aldı

Guardian ve France 24, mutabakatın Türkiye'nin lehine olduğu görüşünde Türkiye'nin istediğini aldığı değerlendirmesini yapan bir diğer gazete de Los Angeles Times oldu. Gazete, Amerika Birleşik Devletleri’nin, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyini kontrol etmesini öngören anlaşmayı kabul ettiğini yazdı. Bölgenin kağıt üzerinde Suriye toprağı sayıldığı ancak orada fiili olarak Türk ordusunun yer alacağına dikkat çekildi. İngiltere'de yayımlanan Guardian gazetesi ile France 24 kanalı da mutabakata Ankara'nın istediklerini aldığı değerlendirmesiyle yer verdi.

 

 

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ypg'ye ŞokÖnceki Haber

Ypg'ye Şok

Rusya'dan ilk tepkiSonraki Haber

Rusya'dan ilk tepki

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar