Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Sonay İnşaat
Yükseliş Koleji
Yılmaz Tuhafiye
Merkez Market İÇ
Hamzaefendi Baklava İç

Farkındalık gününü doyasıya kutladılar

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Farkındalık gününü doyasıya kutladılar
Beyza Piliç
Nazilli’de 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla, Nazilli Kent Konseyi Engelli Meclisinin düzenlediği program ile engelliler farkındalık gününü doyasıya kutladı.
Özkan Spor

3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla Nazilli’de düzenlenen etkinlikler kapsamında Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde çok kapsamlı bir eğlence düzenlendi. Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’nin hazırladığı Gamze Uçakdağ’ın sunumuyla yapılan etkinlik işaret diliyle İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Programa Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği Başkanı Halil Şener, Nazilli Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Emin Işık, Özel ve devlet rehabilitasyon okulları, STK temsilcileri, ADÜ’lü öğrenciler ve çok sayıda engelli velisi katıldı.
Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencilerinin hazırladığı pandomim, Aşuk Maşuk, Buğdayın Öyküsü ve Halk Oyunları gösterileri ilgiyle izlenirken Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Bay günün anlam ve önem belirten konuşmasını yaptı.
Şehir dışında olasından dolayı programlara katılamayan Nazilli Belediye Başkanı Kürşt Engin Özcan’ın 3 Aralık Engelliler Farkındalık Günü mesajı salondakilere iletilmesinden sonra Nazilli Belediyesi tarafından tedarik edilen 5 engelli manuel tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere okul müdürlerine teslim edildi.
Engelli velilerinden Serap Tekelioğlu ve Güzel Elması’ın teşekkür konuşmalarından sonra etkinliğe katılan tüm veli öğrenci ve protokol üyeleri gönüllerince eğlendi.
TED HATAY KOLEJİ ENGELLERİ KALDIRDI!Önceki Haber

TED HATAY KOLEJİ ENGELLERİ KALDIRDI!

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Emmy Ödüllü Haluk Bilgineri tebrik ettiSonraki Haber

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Emmy Ödül...

Gönül Kahvesi

Yorum Yazın

Güneyler

Başka haber bulunmuyor!