Reklamı Geç
Lufian
Lufian
Güneylerr
Komagene
Edem
Haas Taş Sanatları

Fazla tatlı kan şekerini yükseltiyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fazla tatlı kan şekerini yükseltiyor
Haas Taş Sanatları
BAYRAMDA TATLI VE ÇİKOLATA TÜKETİMİNDE AŞIRIYA KAÇMANIN CİDDİ SORUNLARA YOL AÇABİLECEĞİ UYARISINDA BULUNAN DİYETİSYEN VEYSEL CİĞERLİ, TATLI TERCİHİNİN SÜTLÜ TATLILARDAN YANA KULLANILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Bayramda tatlı ve çikolata tüketiminde aşırıya kaçmanın ciddi sorunlara yol açabileceği uyarısında bulunan Diyetisyen Veysel Ciğerli, tatlı tercihinin sütlü tatlılardan yana olması gerektiğini söyledi.


Bayramlar beslenme düzeninde bazı değişikliklere sebep olabiliyor. Bu değişikliklerin sadece sindirim sistemi değil, vücudun tamamında telafisi güç sorunlara yol açabileceği uyarısında bulunan VM Medical Park Bursa Hastanesi Uzman Diyetisyeni Veysel Ciğerli, “Bayram ziyaretleri sebebiyle öğün saatlerimizde değişiklikler yaşanabilir. Şayet beslenme düzenimizdeki değişikliklere karşın tedbir alınmazsa bazı sağlık problemleri yaşanabilir. Bu problemlerin başlıcaları ise sindirim güçlüğü, kabızlık, mide rahatsızlıkları, tansiyon yükselmesi, kalp çarpıntısı gibi sağlık sorunlarıdır” diye konuştu.Şekerlemelerden uzak durun


Tatlı tüketiminin bayram süresi ve sonrasını sağlıklı geçirme açısından kritik önemde olduğunu kaydeden Diyetisyen Veysel Ciğerli, şu tavsiyelerde bulundu:


“Bayram ziyaretlerinde ikram edilen şekerleme ve tatlılardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Kurban Bayramı boyunca şerbetli tatlı ve çikolata tüketimi artmaktadır. Bu besinlerin glisemik indeksleri ve kalorileri yüksek olduğundan kan şekerinin de hızla yükselmesine yol açarlar. Fazla miktarda çikolata ve tatlı tüketimi mide yanması, bağırsak sistem bozukluklarına sebep olarak pek çok sağlık problemine yol açacaktır. Tatlı tercihleri mümkün olduğunca sütlü tatlılardan yana kullanılabilir. Sütlü tatlı olarak dondurma, doğru ve serinletici bir tercih olacaktır.”

Asi Künefeleri

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Taşçı: Kurban Bayramımız kutlu olsun Önceki Haber

Taşçı: Kurban Bayramımız kutlu olsun 

Elazığda kasapların kıyma mesaisiSonraki Haber

Elazığda kasapların kıyma mesaisi

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar