Reklamı Geç
arslanoğlu 800x600
Hatay Market
Tunas İnşaat
Asi Künefeleri
Asel İletişim
Haas Taş Sanatları

FELEYTUN FATİH GÖNÇ'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FELEYTUN FATİH GÖNÇ'DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Gökçesan
Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih GÖNÇ Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

Sağlık Sen Hatay Şube Başkanı Feleytun Fatih GÖNÇ Kurban Bayramı Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.
GÖNÇ Mesajında;
Sağlık çalışanlarımızın ve Milletimizin Kurban Bayramını tebrik eder, tüm İslam âleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını dilerim. Devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde hantal ve vurdumduymaz bürokrasinin Ülkemizin şaha kalktığı bu günlerde 2023 vizyonuna göre hareket etmesi yönünde gerekli çalışmalar başlatılmalıdır. Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN' ın tabiri caizse altını oymaya çalışan iş bilmez bürokratlar uyarılmalı ve emekçinin hakkı verilmelidir. Bu kapsamda Toplu Sözleşme masasında karar verecek olan zihniyete açık mektup;

* 2014 yılından önce ki mezunlar lisans tamamlama hakkından faydalanırken 2014 sonrası mezunlara bu hakkı vermek bir lütuf değil Anayasamızın eşitlik ilkesinin gereğidir.

*Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan hizmetli arkadaşlar sınavsız Memur kadrosuna geçtiyse bu uygulama Sağlık Bakanlığında göz ardı edilmemelidir.

*Miadı dolan müzelik döner sermaye yönetmeliği sil baştan yenilenmeli ve Doktor dışındaki arkadaşlarımız unutulmamalıdır.

*Çağ dışı uygulama olan ve her an işten çıkarılma endişesiyle görev yapan Vekil Ebe/Hemşire, Kamu dışı aile sağlığı çalışanları ve 4/B sözleşmeli görev yapanların ivedi bir şekilde kadrolu statüye geçirilmelidir.

*3600 ek gösterge ayırım gözetmeksizin bütün lisans mezunu çalışanlara verilmelidir. *Nöbet ağacı olup icap nöbeti tutan Hekim dışı çalışanlarımıza emeğinin hakkı olan icap ücreti ödenmelidir.

*Savaş sınırı illerde görev yapan sağlık çalışanlarına pozitif ayırımcılık tanınmalı ve Sağlık Hizmet Tazminatı ödenmelidir.

*Yaklaşık 5 ay sonra vergi dilimi bahanesiyle geri alacağınız maaş zam oranları 6 aylık en az %8 olmalıdır.

*Yaklaşık 5 yıl önce Cumhurbaşkanımızın Sağlık çalışanları için müjde verdiği yıpranma payı, iş bilmeyen bürokratlardan dolayı henüz yürürlüğe girmedi. Bir an önce Sağlık Bakanlığı çalışanlarını kapsayacak şekilde yürürlüğe girmelidir.

NOT: YAZILAN MADDELER BİR TALEP DEĞİL, İŞ BİLMEZ BÜROKRATLARIN VE HANTAL BÜROKRASİNİN BUGÜNE DEK UNUTMUŞ OLDUĞU SORUNLARDIR. BU MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA TOPLU SÖZLEŞME MASASINDAKILERİN İNSAFA GELMESİ DİLEĞİYLE KENDİLERİNE DE MUTLU BAYRAMLAR DİLERİM..

Asi Künefeleri
Anahtar Kelimeler:
Anket

Sitemizi nasıl buldunuz?

Ankete Katıl

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hatayspor Perdeyi Bolu'da AçıyorÖnceki Haber

Hatayspor Perdeyi Bolu'da Açıyor

NİCE AK YILLARA ADALET VE KALKINMA PARTİSİSonraki Haber

NİCE AK YILLARA ADALET VE KALKINMA PARTİ...

Yorum Yazın

Pati Oto Yıkama

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar