Reklamı Geç
Ekrem
Tulpar
Yönden
Komagene
Merkez Market

Gaziantepte iklim ve çevre eğitimleri sürüyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Gaziantepte iklim ve çevre eğitimleri sürüyor
tek okulları
GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE ISI SU SES VE YANGIN YALITIMCILARI DERNEĞİ (İZODER) İŞ BİRLİĞİNDE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ AZALTMAK İÇİN 4 GÜN SÜRECEK BİLGİLENDİRME VE BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ YAPILIYOR.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) iş birliğinde iklim değişikliği ve çevre kirliliğini azaltmak için 4 gün sürecek bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi yapılıyor. Eğitimde İZODER Su Yalıtım Komisyon Üyesi Jozef Bonfil, su yalıtımının kent genelindeki faydalarından ve ekonomik avantajlarından bahsederek binalarda su yalıtımının önemi ve uygulama tekniklerini katılımcılara anlattı.


“Ekolojik Kent” projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarıyla öne çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) ortaklığında iklim değişikliğini ve çevre kirliliğini en aza indirmek için Ekolojik Bina’da 4 gün sürecek eğitim programına başladı. Programda küresel ısınma nedeniyle yaşanan mevsimsel değişimin çevreye getirdiği olumsuz etkilerini azaltacak yöntemler ve çözümler mimar ve mühendislerle paylaşıldı. Bu kapsamda İZODER Su Yalıtım Komisyon Üyesi Jozef Bonfil, binalarda su yalıtımı uygulamaları çerçevesinde, “Bölümlü Örtü”, “Polimer Bitümlü Örtü”, “Örtü Uygulama Alanları”, “Su Yalıtımında Yalıtım Malzemeleri”, “Yüzey Hazırlığı”, “Uygulama Esasları ve Binalarda Su Yapımı Yönetmeliği” gibi konularda eğitim sunumu yaptı.


Gaziantep Ekolojik Bina hakkında


Gaziantep Ekolojik Bina 2014 yılından bu yana birçok etkinlik ve faaliyetlerle halkın bilinçlendirilmesini sağladı. Sürdürülebilir yaşam, sürdürülebilir yapılar ve kentleşme çerçevesinde etkinlikler hayata geçirdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Ekolojik Bina’da düzenlenen eğitimler, konferanslar ve programlarda sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak etkinliklerle kentin birçok noktasına ulaşıldı. Ağırlıklı olarak yetişkinlere dönük gerçekleştirilen programlarda kentin altyapısında görev alan kişilere, hane halkına ve öğrencilere doğayı koruyan çalışma prensipleri hakkında bilgilendirme yapıldı ve bugüne kadar Ekolojik Bina’da yapılan etkinliklerle 150 bin kişiye ulaşıldı.

Anasayfaya Dönmek İçin Tıklayın

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Keçiörende 105 bin kilogramı aşkın atık yağ geri dönüşüme kazandırıldıÖnceki Haber

Keçiörende 105 bin kilogramı aşkın atık...

Esan Akü Karabük Elit Masterler, 3 puanla başladıSonraki Haber

Esan Akü Karabük Elit Masterler, 3 puanl...

Yorum Yazın

Akabe

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar
Değer